Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. septembra 2020

Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromíNiekdajší prezident USA Barack ...Zdieľať
obamas_spotify_80198 c33c5b66f0634c34803e4c5f343bb8fb 676x470 17.9.2020  - Niekdajší prezident USA Barack Obama 17. novembra predstaví úvodný diel pamätí. Prvá časť spomienok, ktorá ponesie názov "Zasľúbená krajina", sa bude týkať politického vzostupu až po nástup do Bieleho domu a prvého funkčného obdobia vo funkcii prezidenta Spojených štátov amerických. Dátum vydania druhého zväzku zatiaľ nestanovili.
"Ostatné roky som strávil premýšľaním o svojom prezidentskom úrade. V časti Zasľúbená krajina som sa snažil citlivo popísať moju prezidentskú kampaň a čas strávený vo funkcii - kľúčové udalosti a ľudí, ktorí ju formovali, správne kroky a chyby, ktoré som spravil, a všetko, čomu sme vtedy museli čeliť a čomu stále ako národ čelíme," uviedol Obama vo štvrtkovom vyhlásení.

V knihe so 768 stranami odhalí aj súkromie a míľniky vzťahu s manželkou Michelle, s ktorou sa zosobášil v roku 1992. Obamu považujú za literárne najnadanejšieho prezidenta USA od čias Abrahama Lincolna. Jeho doterajšie dve knihy "Cesta za snami môjho otca" a "Pokus o nemožné" sa tešia veľkej obľube a po celom svete sa predali milióny výtlačkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Antinobelovky sú rozdané, medzi ocenenými nechýbal Trump, Putin či Lukašenko
<< predchádzajúci článok
Video: Dyk a Farna predstavujú pieseň Kočky z nového projektu Folk Swings

Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí - diskusné fórum čitateľov