Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2010

Bývalý moderátor Rastislav Ž. dostal 2,5 rokaOkresný súd v Malackách vydal trestný rozkaz, podľa ktorého má za smrť chlapca pri dopravnej nehode stráviť Rastislav Ž. vo väzení 2,5 roka. Proti rozhodnutiu sa môže odvolať.Zdieľať
« Bývalý moderátor Rastislav Ž. dostal zatiaľ neprávoplatne trest 2,5 roka väzenia vo väznici s najnižším stupňom stráženia za smrť päťročného Tomáška pri dopravnej nehode, ktorú spôsobil 29. júna 2008 na Záhorí. Podľa hovorcu Krajského súdu v Bratislave Pavla Adamčiaka trestný rozkaz vydal ešte 30. decembra 2009 Okresný súd Malacky, ktorý obvineného uznal vinným z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví. „Proti trestnému rozkazu môže podať odpor do ôsmich dní odo dňa jeho doručenia obvinený, osoby, ktoré sú oprávnené podať v jeho prospech odvolanie, prokurátor a poškodený, pokiaľ mu bola priznaná náhrada škody. Podaním odporu sa trestný rozkaz ruší a vo veci sa nariadi hlavné pojednávanie. Ak sa v určenej lehote nepodá odpor, stane sa trestný rozkaz právoplatným a vykonateľným,“ uviedol Adamčiak.
   Rastislavovi Ž. v trestnom rozkaze súd ukladá aj trest zákazu činnosti riadenia motorových vozidiel všetkých druhov na päť rokov. Poškodeného otca M. Ž. s nárokom na náhradu škody odkázal súd na občianske súdne konanie.
   Tragická nehoda sa stala v nedeľu 29. júna 2008 krátko po 13:00 na ceste medzi Rohožníkom a Pernekom v okrese Malacky. Vodič Rastislav Ž. s Audi prešiel v pravotočivej zákrute do protismeru a zrazil dvoch cyklistov. Pri nehode sa zranil 33-ročný muž, jeho päťročného syna previezol vrtuľník s vážnymi zraneniami do nemocnice, kde však zomrel. Vodič Audi skončil s vážnymi zraneniami na bratislavských Kramároch. Pri dychovej skúške mu alkohol nezistili.

(SITA)»


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Žitný po 166 dňoch od nehody vypovedal (18. 12. 2008)
 Informácie o nehode moderátora R. Žitného sú nepravdivé a zavádzajúce (14. 11. 2008)
 Moderátora dnes vypočula polícia, nebol však schopný vypovedať (12. 11. 2008)
 Moderátor Rasťo Žitný podstúpil osemhodinovú operáciu lebky (9. 7. 2008)nasledujúci článok >>
Priemyselná produkcia od krízy zaznamenala rast
<< predchádzajúci článok
Pre neveru manželky je írsky premiér pod tlakom