Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2022

Bývalý operatívec NAKA Kaľavský sa na súd nedostavil, v Bosne a Hercegovine požiadal o azylNa pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa v utorok začalo hlavné pojednávanie s bývalým šéfom operatívcovZdieľať
imfktkpturbxy9mmtawzje2mzzmymzinzy2ntrmnzjkotbkmzlmnmjhyy5qcgeslqmaam0fam0c0juczqfqamld 676x380 29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa v utorok začalo hlavné pojednávanie s bývalým šéfom operatívcov Národnej kriminálnej agentúry Jánom Kaľavským. Ten je stíhaný pre pokračujúci zločin prijímania úplatku a ďalšie skutky.


Na utorkové pojednávanie sa však obžalovaný nedostavil, keďže sa nachádza v Bosne a Hercegovine. Podľa jeho advokátky Evy Mišíkovej tam požiadal o azyl.

„Aj keby akokoľvek chcel, nemôže sa zúčastniť," povedala Mišíková s tým, že Ján Kaľavský momentálne nemôže z krajiny vycestovať, keďže je v azylovom konaní.

Mal prezrádzať citlivé informácie


Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Jána Kaľavského ešte v januári tohto roka obžalobu pre pokračovací zločin prijímania úplatku, zločin marenia spravodlivosti a prečin zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Predmetom obžaloby je podľa ÚŠP prezrádzanie citlivých informácií z prostredia Policajného zboru nepovolaným osobám, a to čiastočne za rôzne neoprávnené majetkové plnenia.

Zákaz opustiť krajinu


Špecializovaný trestný súd na Jána Kaľavského ešte v októbri 2021 vydal príkaz na zatknutie, ako aj Európsky a Medzinárodný zatýkací rozkaz. V apríli tohto roku ho zadržali v Bosne a Hercegovine. Miestny súd ho však nevzal do väzby.

Namiesto toho mu uložil obmedzenia v podobe odobratia cestovných dokladov, zákazu opustiť krajinu a povinnosť pravidelne sa hlásiť úradom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý operatívec NAKA Kaľavský sa na súd nedostavil, v Bosne a Hercegovine požiadal o azyl © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo hospodárstva víta pripomienky k zmene výberu nominantov do štátnych firiem, Sulík návrh kritizuje
<< predchádzajúci článok
Kusého obvinenie Druckera zasiahlo, vyjadril sa aj k financovaniu jeho kampane