Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. februára 2019

Čadská armáda zadržala vyše 250 protivládnych povstalcovPríslušníci čadskej armády zadržali viac ako 250 protivládnych povstalcov, medzi ktorými sú aj štyria vplyvní velitelia. Armáda okrem toho zničila viac ako 40 vozidiel ...Zdieľať
Idriss Deby. Foto: TASR/AP
N'Djamena 10. februára (TASR) - Príslušníci čadskej armády zadržali viac ako 250 protivládnych povstalcov, medzi ktorými sú aj štyria vplyvní velitelia. Armáda okrem toho zničila viac ako 40 vozidiel patriacich povstalcom a zhabala ich zbrane a písomnosti.


Francúzska armáda v uplynulých dňoch podnikla niekoľko náletov na konvoje áut povstalcov, ktoré vošli do Čadu z Líbye. Operácie francúzskych lietadiel sa uskutočnili v súlade s dohodou s čadskou vládou.

Vozidlá patrili povstaleckému Zväzu síl odporu (UFR), ktorý v piatok priznal, že po francúzskych náletoch má "straty". Podľa agentúry AFP odvolávajúcej sa na svoje zdroje prišiel UFR pri francúzskych náletoch o najmenej desať mužov.

UFR vznikol v januári 2009 spojením ôsmich povstaleckých skupín.

Čad, obrovská a prevažne púštna krajina s viac ako 200 etnickými skupinami, zažíva od roku 1960, keď získal nezávislosť od Francúzska, opakované prevraty a krízy.

Keď sa prezidentom stal Idriss Déby, Čad prevzal vedúcu úlohu v boji proti džihádizmu v regióne Sahel. Táto krajina je aj súčasťou západoafrickej koalície bojujúcej proti povstaniu džihádistickej skupiny Boko Haram a členom francúzskej aliancie G5 Sahel, ktorá zahŕňa aj Burkinu Faso, Mali, Mauritániu a Niger.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež navštívi v Maroku školu pre imámov, podporí umiernený islam
<< predchádzajúci článok
Turecko vyzýva Čínu na rešpektovanie práv Ujgurov, uzavrela ich tábory

Čadská armáda zadržala vyše 250 protivládnych povstalcov - diskusné fórum čitateľov