08. augusta 2018

Campenaerts obhájil na ME titul v časovke, Čanecký skončil 33.

Na archívnej snímke slovenský cyklista Marek Čanecký.

Na archívnej snímke slovenský cyklista Marek Čanecký. Foto: TASR/Martin Palkovič
Glasgow 8. augusta (TASR) - Belgický reprezentant Victor Campenaerts obhájil titul v časovke cestných cyklistov na ME v Glasgowe. Dvadsaťšesťročný pretekár profesionálneho tímu Lotto Soudal zvládol 45,7 km dlhú trať v daždi za 53:38,78 min a len o 0,63 sekundy zdolal Španiela Jonathana Castrovieja. Na treťom mieste skončil Nemec Maximilian Schachmann s mankom 27,38 s.

Jediný slovenský reprezentant na štarte Marek Čanecký z Dukly Banská Bystrica obsadil predposledné 33. miesto, keď na mestskom okruhu zaostal za víťazom o sedem minút a 38,5 sekundy

Campenaerts patril medzi najväčších favoritov na triumf a podarilo sa mu obhájiť titul z vlaňajšieho šampionátu v dánskom Herningu. Pred dvomi rokmi v Plumelecu bol strieborný.

Časovka mužov na 45,7 km:

1. Victor Campenaerts (Belg.) 53:38,78 min, 2. Jonathan Castroviejo (Šp.) +0,63 s, 3. Maximilian Schachmann (Nem.) +27,38, 4. Yves Lampaert (Belg.) +30,99, 5. Alex Dowsett (V.Brit.) +35,06, 6. Ryan Mullen (Ír.) +40,43, 7. Stefan Küng (Švaj.) +44,45, 8. Jos Van Emden (Hol.) +55,20, 9. Rasmus Christian Quaade (Dán.) +55,50, 10. Dylan Van Baarle (Hol.) +1:03,49, ... 33. Marek ČANECKÝ (SR) +7:38:50