Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. septembra 2009

Čaplovič zrušil zmluvu s XilandomDočasný minister životného prostredia Dušan Čaplovič nariadil okamžite zrušiť zmluvu medzi Slovenským vodohospodárskym podnikom Žilina a spoločnosťou Xiland. Zmluvný vzťah majú ukončiť tak, ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Dočasný minister životného prostredia Dušan Čaplovič nariadil okamžite zrušiť zmluvu medzi Slovenským vodohospodárskym podnikom Žilina a spoločnosťou Xiland. Zmluvný vzťah majú ukončiť tak, aby neboli dotknuté verejné záujmy, teda aj záujmy štátneho podniku. "Toto rozhodnutie je len prirodzeným pokračovaním aktivít, ktoré prinavrátia na Ministerstvo životného prostredia SR slušnosť a ekonomickú efektívnosť," píše v tlačovej správe Michal Kaliňák z kancelárie vicepremiéra Čaploviča. Xiland si prenajal pozemky pri vodnom diele Gabčíkovo za 50 halierov za meter štvorcový na 99 rokov.


Z rád, komisií a iných poradných tímov dnes Čaplovič uvoľnil aj Pavla Tehlára, Petra Solčanského a Róbert Danka. "Vicepremiér SR Dušan Čaplovič je presvedčený, že aj ďalšie rozhodnutia povedú k tomu, aby mal verejný záujem navrch nad osobnými a súkromnými záujmami a chladnokrvnými kalkuláciami lobistických skupín," uzavrel Kaliňák.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novinár, ktorý písal o Arctic Sea, utiekol z Ruska
<< predchádzajúci článok
POSPOLITOSŤ: V sobotu ide opäť do Krompách proti "cigánskemu teroru"

Čaplovič zrušil zmluvu s Xilandom - diskusné fórum čitateľov