Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. januára 2022

Čaputová sa stretla s korunným princom, Spojené arabské emiráty vyšlú na Slovensko obchodno-diplomatickú misiuStretnutie prezidentky Zuzany Čaputovej so zastupujúcim prezidentom Spojených arabských emirátov (SAE), korunným princom Mohamedom bin Zájd al Nahjánom prinieslo konkrétne výsledky. Zástupcovia SAE sa rozhodli, ...Zdieľať
caputova 2 676x450 28.1.2022 (Webnoviny.sk) - Stretnutie prezidentky Zuzany Čaputovej so zastupujúcim prezidentom Spojených arabských emirátov (SAE), korunným princom Mohamedom bin Zájd al Nahjánom prinieslo konkrétne výsledky. Zástupcovia SAE sa rozhodli, že na Slovensko pošlú obchodno-diplomatickú misiu, ktorá by preskúmala možnosti spolupráce medzi oboma krajinami. Prezidentka to v piatok uviedla počas svojho programu na výstave Expo 2020 v Dubaji.


Obaja štátnici diskutovali o možnostiach spolupráce v oblasti energetiky, zelenej transformácie, turizmu, ale aj o spolupráci medzi vysokými školami. „Veľmi sa na to teším, pretože to je potenciálna príležitosť pre našich podnikateľov a podnikateľky, inovátorov a aj vedcov, aby získali nových investorov a nové príležitosti,“ vyhlásila Čaputová.

Prezidentka vyzdvihla aj biznis fórum, ktoré sa konalo vo štvrtok 27. januára. Slovenskí podnikatelia na ňom pred zahraničnými investormi prezentovali Slovensko a svoje projekty. Z hľadiska návštevnosti sa podľa hlavy štátu radilo medzi jedno z najúspešnejších počas celého trvania výstavy Expo 2020.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová sa stretla s korunným princom, Spojené arabské emiráty vyšlú na Slovensko obchodno-diplomatickú misiu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéfovia justičných inštitúcií žiadajú Hegera o stretnutie, dôvodom je sporná reforma súdnej mapy
<< predchádzajúci článok
Na trase Bratislava-Petržalka – Rajka sa od februára spúšťa vlaková doprava