Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júna 2012

Časť zranených Čechov sa vráti po dráme v Gospiči domovStav českých turistov, ktorí sa v sobotu zranili pri havárii autobusu v Chorvátsku, sa zlepšuje. Odletieť domov môže v nedeľu 26 zo 43 zranených. Agentúre Mediafax to potvrdila Jindra Malá ...Zdieľať
havariu ceskeho autobusu neprezilo o ZÁHREB 24. júna (WEBNOVINY) - Stav českých turistov, ktorí sa v sobotu zranili pri havárii autobusu v Chorvátsku, sa zlepšuje.


Odletieť domov môže v nedeľu 26 zo 43 zranených. Agentúre Mediafax to potvrdila Jindra Malá z českého konzulátu v Chorvátsku.

Z Prahy do Zadaru v nedeľu podľa nej odletí lietadlo ministerstva vnútra, ktoré by malo ľahšie zranených previezť späť do Česka.

"Už organizujeme ich prevoz do Zadaru," vyhlásila Malá s tým, že plánovaný odlet zo Zadaru je o 13:00. Do Chorvátska mieria aj traja policajní psychológovia, ktorí majú účastníkom nehody poskytnúť pomoc.

Sobotňajšia nehoda sa stala okolo štvrtej hodiny nadránom na diaľnici A1 medzi Záhrebom a Splitom. Zomrelo pri nej osem ľudí vrátane jedného dieťaťa.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Školáci budú dreť lavice ešte päť dní, potom majú prázdniny
<< predchádzajúci článok
Egypt v nedeľu spozná meno nového prezidenta

Časť zranených Čechov sa vráti po dráme v Gospiči domov - diskusné fórum čitateľov