Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. októbra 2020

Celoplošné testovanie sa v Trnave bude konať na 55 odberových miestach podľa ulícMesto Trnava pripravilo 55 odberových miest pre celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19, umiestnené budú na 39 stanovištiach. Väčšina z nich je podľa hovorkyne trnavskej radniceZdieľať
vz6_4072 1 676x491 28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Mesto Trnava pripravilo 55 odberových miest pre celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19, umiestnené budú na 39 stanovištiach. Väčšina z nich je podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej zhodná s miestnosťami, kam sú ľudia zvyknutí chodiť voliť.


Odberové miesta sú najčastejšie v školách, ale aj na radnici, v kine Hviezda alebo v objekte zimného štadióna.

K miestam pričlenili ulice


Mestský úrad zverejnil okrem zoznamu odberových miest aj zoznam ulíc, ktoré k týmto miestam pričlenil.

„Prosíme ľudí, ktorí sa prídu dať otestovať, aby uprednostnili odberové miesto, ktoré prislúcha k ulici, na ktorej bývajú, a aby čas návštevy prispôsobili navrhnutému abecednému rozpisu. Rešpektovanie odporúčanej lokality a času pomôže zabezpečiť plynulejší chod testovania a je praktické aj z hľadiska materiálnej vybavenosti jednotlivých stanovíšť,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

Dve kolá testovania


Zároveň požiadal účastníkov testovania, aby pred seba v rade púšťali tehotné ženy, rodičov s malými deťmi a zdravotne znevýhodnených ľudí.

Testovanie v rámci operácie Spoločná zodpovednosť sa uskutoční v dňoch 31. októbra a 1. novembra a druhé kolo 7. a 8. novembra v čase od 7:00 do 22:00.


Zdroj: Webnoviny.sk - Celoplošné testovanie sa v Trnave bude konať na 55 odberových miestach podľa ulíc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán začal stavať jadrové zariadenie v Natanze, ktoré v lete zachvátil požiar
<< predchádzajúci článok
Fico: Pri celoplošnom testovaní sa môže nakaziť viac ľudí, ako keby ostali doma

Celoplošné testovanie sa v Trnave bude konať na 55 odberových miestach podľa ulíc - diskusné fórum čitateľov