Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. októbra 2019

Cena Ligy proti reumatizmu putuje aj do TASRNa snímke ocenená redaktorka TASR Dominika Zúborová (vľavo) a predsedníčka Ligy proti reumatizmu Jana Dobšovičová Černáková (vpravo) na slávnostnom udelení cien Novinárska pocta Krok.Zdieľať
Na snímke ocenená redaktorka TASR Dominika Zúborová (vľavo) a predsedníčka Ligy proti reumatizmu Jana Dobšovičová Černáková (vpravo) na slávnostnom udelení cien Novinárska pocta Krok. Foto: Teraz.sk/ Dominika Zúborová
Piešťany 13. októbra (TASR) – Cena Ligy proti reumatizmu – Novinárska pocta Krok - pozná tohtoročných držiteľov. Hlavnú výhru si odniesla redaktorka domácej redakcie Tlačovej agentúry SR Dominika Zúborová. Ceny si odniesli aj príspevky novinárov z RTVS, TV Markíza, TA3 a ďalší. Ceny udelili v sobotu (12. 10.) v Piešťanoch.


"Poslaním Novinárskej pocty Krok je podnietiť opätovný záujem osôb s reumatickým ochorením a širokej verejnosti o už publikované a odvysielané príspevky novinárov o reumatických ochoreniach, živote s týmto ochorením a jeho následkoch, informáciách o liečbe a spoločenskom uplatnení ľudí s telesným postihnutím a oceniť najkvalitnejšie príspevky a ich autorov – novinárov a iných masmediálnych pracovníkov," uviedla pre TASR riaditeľka Ligy proti reumatizmu Jana Dobšovičová Černáková.

"Som veľmi rada, že napriek tomu, že sa my, redaktori TASR, neobjavujeme v televízii či v rádiu, našu prácu vidno. Už len nominácia v takejto konkurencii je pre mňa poctou," skonštatovala ocenená redaktorka TASR. Prvé miesto v kategórii printových médií a celkové prvenstvo získala za sériu článkov o reumatických ochoreniach.

Víťazstvo spomedzi rozhlasových príspevkov si odniesla redaktorka RTVS Janka Bleyová. Ceny si prevzali aj redaktorky Iveta Pospíšilová a Bibiana Ondrejková. V kategórii televíznych príspevkov prvé miesto obsadila Katarína Plevová (TV Markíza). Ďalšie miesta získali Barbora Štefanovičová (TA3) a Narcis Liptáková (Nový Čas).

Ako Dobšovičová Černáková dodala, Liga proti reumatizmu – Sekcia mladých reumatikov sa od svojho vzniku usilovala spolupracovať s médiami, aby tak ešte účinnejšie mohla pomáhať svojim mladým členom v boji s ich závažnou chronickou chorobou. "Táto spolupráca priniesla v minulosti veľa dobrého ovocia v podobe lepšej informovanosti našej spoločnosti o tých, ktorí trpia už v útlom, resp. mladom veku rôznymi reumatickými ochoreniami," uzavrela šéfka Ligy proti reumatizmu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grand Prix festivalu horských filmov získal Dawn Wall z USA
<< predchádzajúci článok
NOVEMBER89: Nitrianske divadlo vyzýva verejnosť na pomoc s výstavou

Cena Ligy proti reumatizmu putuje aj do TASR - diskusné fórum čitateľov