Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. októbra 2011

Centrum Ríma sa premenilo na bojiskoHistorické centrum Ríma, kde v sobotu desaťtisíce ľudí protestovali proti novodobému kapitalizmu, sa premenilo na bojisko. Stovky protestujúcich hádžu kamene a fľaše na policajné vozidlá. ...Zdieľať
svet protestuje proti bankam a politiko RÍM 15. októbra (WEBNOVINY) - Historické centrum Ríma, kde v sobotu desaťtisíce ľudí protestovali proti novodobému kapitalizmu, sa premenilo na bojisko. Stovky protestujúcich hádžu kamene a fľaše na policajné vozidlá.


Maskovaní demonštranti podpálili aj niekoľko áut. Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn a vodné delá. Strety si vyžiadali najmenej 30 zranených policajtov, stovky násilných demonštrantov zadržali. Reportér AFP informoval, že zo strechy a okien neďalekej budovy ministerstva vnútra sa valí dym. S požiarom bojujú hasiči.

Demonštrácia sa konala v rámci globálnych celosvetových protestov. V historickom centre mesta hliadkuje 1500 policajtov. Podľa odhadov v Ríme demonštrovalo 100 000 až 200 000 ľudí.

Pozrite si:

Svet protestoval proti bankárom a politikom

Desaťtisíce ľudí vyšli do ulíc miest na celom svete, aby vyjadrili nesúhlas s vládou politikov a bankárov. Protesty proti nadvláde kapitalizmu, sociálnej nerovnosti a vplyvu finančných inštitúcií sa budú konať v 951 mestách v 82 krajinách sveta. Demonštrácie prebiehajú v čase zasadania skupiny krajín G20 v Paríži, ktoré sa zaoberá finančnou krízou v Európe.Asi 15 000 ľudí demonštruje v Londýne. Vo Frankfurte pred sídlom Európskej centrálnej banky sa zišlo asi 5000 ľudí. Desaťtisíce ľudí protestuje v Madride a Lisabone.

Demonštruje sa aj v Bruseli, Aténach, Paríži, Sarajeve, Sydney, Tokiu, Manile, Hongkongu, Soule a ďalších svetových mestách. © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Desaťtisíce ľudí vyšlo do ulíc protestovať proti kapitalizmu
<< predchádzajúci článok
V New Yorku vydražia smrtiaci nástroj Doktora smrť

Centrum Ríma sa premenilo na bojisko - diskusné fórum čitateľov