Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2018

Ceny ropy Brent aj WTI sa priblížili k trojročnému maximuCeny ropy v piatok stúpli najmä vďaka vyjadreniam ruského ministra energetiky Alexandra Novaka. Ten totiž uviedol, že členovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 12. januára (TASR) - Ceny ropy v piatok stúpli najmä vďaka vyjadreniam ruského ministra energetiky Alexandra Novaka. Ten totiž uviedol, že členovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších významných producentov síce zvážia možnosť ukončenia ťažobných kvót, no aj napriek poklesu prebytku ropy na trhu ešte nedošlo k rovnováhe.


Barel severomorskej ropnej zmesi Brent o 18.46 SEČ vzrástol o 16 centov na 69,42 USD (57,20 eura). Ceny sa z predchádzajúceho poklesu zotavili, hoci sa nedostali k 70-dolárovej hranici, kde sa vo štvrtok 11. januára ocitli prvýkrát od decembra 2014. Za celý týždeň ceny stúpli celkovo o 2,7 %.

Americká ľahká ropa West Texas Intermediate (WTI) v rovnakom čase stúpla o 17 centov na 63,98 USD za barel. Rovnako ako Brent aj WTI sa vo štvrtok dostala na trojročné maximum 64,77 USD za barel. Za celý týždeň WTI zdražel o 4 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Viedni sa začne proces so štvoricou slovenských bezdomovcov
<< predchádzajúci článok
V Banskej Bystrici vznikne kreatívne centrum

Ceny ropy Brent aj WTI sa priblížili k trojročnému maximu - diskusné fórum čitateľov