Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. apríla 2013

Ceny ropy vyhnali nahor obavy z jadrového programu IránuCeny ropy v pondelok stúpli. Na trhoch pretrvávajú obavy z celosvetových prerušení dodávok ropy, keďže víkendové rokovanie západných mocností s Iránom o jeho jadrovom programe neprinieslo ...Zdieľať
ropa NEW YORK 9. apríla (WEBNOVINY) - Ceny ropy v pondelok stúpli. Na trhoch pretrvávajú obavy z celosvetových prerušení dodávok ropy, keďže víkendové rokovanie západných mocností s Iránom o jeho jadrovom programe neprinieslo riešenia.


Americký minister zahraničných vecí John Kerry v nedeľu uviedol, že medzinárodné spoločenstvo sa bude usilovať o uskutočnenie ďalších rozhovorov. Kerry však zdôraznil, že tento proces nemôže trvať donekonečna. Ceny májových dodávok britskej ropy Brent stúpli o 54 centov na 104,66 USD. Májové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 66 centov na 93,36 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok oslabili. Prispel k tomu rast amerických akciových trhov, ako aj silnejší americký dolár. Trhy navyše reagovali na vyhlásenia miliardára Georga Sorosa. Ten povedal, že už neplatí, že zlato je bezpečným aktívom, o čom svedčia nevýrazné výsledky tejto komodity v nedávnom období. Zároveň sa však domnieva, že ceny zlata podporia centrálne banky svojimi nákupmi. Upozornil však, že na trhu so zlatom bude vládnuť volatilita. Spotová cena zlata bola o 18:56 GMT na úrovni 1 572,75 USD za uncu, čo bolo o 0,6 % menej ako záverečná hodnota z piatka. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 3,40 USD na 1 572,50 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Falklandy smútia za Thatcherovou, odišiel druhý Churchill
<< predchádzajúci článok
Pri čelnej zrážke zomrel človek, zranených vystrihovali

Ceny ropy vyhnali nahor obavy z jadrového programu Iránu - diskusné fórum čitateľov