Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júla 2006

Ceny za hrobové miesta znížili takmer o polovicuCenu za hrobové miesto na cintorínoch v Bratislave v správe mestskej príspevkovej organizácie Marianum dnes mestskí poslanci hlasovaním znížili z ročného poplatku 612 na 312 korún. Urobili tak v ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Cenu za hrobové miesto na cintorínoch v Bratislave v správe mestskej príspevkovej organizácie Marianum dnes mestskí poslanci hlasovaním znížili z ročného poplatku 612 na 312 korún. Urobili tak v rámci schválenia prevádzkového poriadku pohrebísk prevádzkovaných organizáciou Marianum. Na návrh námestníka bratislavského primátora Branislava Hochela do konca septembra pracovníci magistrátu vypracujú návrh na spôsob financovania zníženia ceny z rozpočtu Bratislavy. Za rok by malo mesto organizácii Marianum prispieť za zníženie ceny približne 23 miliónov korún.

Minuloročné zvýšenie cien vyvolalo diskusiu už počas pripomienkovania návrhu jednotlivými mestskými časťami, mestská časť Lamač plánovala v prípade nezníženia cien požiadať Protimonopolný úrad (PMÚ) SR, aby preskúmal, či Marianum nezneužíva dominantné postavenie na trhu. Riaditeľ pohrebníctva Marianum Miloslav Hrádek zdôvodňoval zvýšenie cien tým, že spravujú aj historické cintoríny a také, na ktorých sa už nepochováva. O tieto pohrebiská sa Marianum teda nemôže starať z poplatkov za hrobové miesta. Poslanci na návrh zastupujúcej starostky Petržalky Viery Kimerlingovej odsúhlasili, že mesto zo svojho rozpočtu vyčlení príspevok na historické cintoríny vo výške minuloročných nákladov. Podľa bratislavského primátora Andreja Ďurkovského stojí starostlivosť o jeden historický cintorín približne päť miliónov korún ročne.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny plynu pre domácnosti vzrástli v SR najviac z EÚ
<< predchádzajúci článok
O pozemky za Starým mostom má záujem aj Penta