Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. septembra 2007

Černošskí umelci vystúpia aby podporili výstavbu pamätníkaSpevák a textár Kenny Edmonds zo skupiny Babyface je síce držiteľom niekoľkých cien Grammy a v minulosti spolupracoval s hviezdami ako sú Eric Clapton, Madonna a Mariah Carey, ale stále si tiež ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Spevák a textár Kenny Edmonds zo skupiny Babyface je síce držiteľom niekoľkých cien Grammy a v minulosti spolupracoval s hviezdami ako sú Eric Clapton, Madonna a Mariah Carey, ale stále si tiež pamätá na dobu, kedy sa cítil byť rasovo diskriminovaný. "Keď som bol malý, bol taký zábavný park do ktorého som nesmel chodiť. Pre čiernych ho otvorili iba na jeden deň v roku," spomínal dnes 49-ročný Edmonds. Keď ho teda organizátori požiadali, aby sa zúčastnil koncertu s názvom The Dream s cieľom získať peniaze na výstavbu pamätníka Martina Luthera Kinga Jr. vo Washingtone, D.C., Edmonds hneď súhlasil. "Nemyslím si, že som mal právo povedať nie," dodal.

Medzi ďalšími zúčastnenými umelcami budú Usher, Aretha Franklin, Garth Brooks, Stevie Wonder, John Legend, Ludacris a príde aj Carlos Santana. Koncert černošských hviezd sa uskutoční v utorok v newyorskej Radio City Music Hall.

Doteraz sa podarilo vyzbierať asi 82 miliónov dolárov, teda asi dve miliardy korún. V americkej metropole už stoja pamätníky takých velikánov akými boli prezidenti George Washington, či Abraham Lincoln. Sochár, ktorý má pamätník vytvoriť - Russell Simmons už vytvoril konštrukciu postavy M. L. Kinga Jr. Vysoká je asi ako tri poschodia obytného domu. Usporiadatelia koncertu veria, že sa im podarí získať aspoň 18 miliónov dolárov (asi 432 miliónov korún). Lístky na koncert stoja od 150 do 1 000 dolárov (3 600 až 24 000 korún).

Simmons dostal ponuku vytvoriť pamätník už pred rokmi. Vtedy to však odmietol s tvrdením, že radšej podporuje charitu týkajúcu sa detí. V jeden večer sa ale s priateľmi rozprával, ako by mohli USA lepšie prezentovať myšlienky mieru a porozumenia a jeden z nich mu povedal, že napríklad aj postavením takéhoto pamätníka.

SITA, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paisleyho nový videoklip vznikne v jeho rodnom meste
<< predchádzajúci článok
Akademický rok na Univerzite Komenského otvorí Mikolaj

Černošskí umelci vystúpia aby podporili výstavbu pamätníka - diskusné fórum čitateľov