22. decembra 2013

Česi zdolali na Pohári prvého kanála domácich Rusov a vyhrali turnaj

Český brankár Alexander Salák.

Český brankár Alexander Salák. Foto: TASR/AP
Soči 22. decembra (TASR) - Českí hokejisti sa stali víťazmi turnaja Pohár prvého kanála v Soči, keď vo svojom poslednom zápase zdolali v nedeľu domácich Rusov 2:1. Česi získali osem bodov, keď okrem Rusov si poradili aj s Fínmi a nad Švédmi triumfovali po nájazdoch.

Bezgólový stav zmenil až na začiatku tretej tretiny domáci útočník Alexander Radulov, keď v 18. sekunde záverečnej časti premenil trestné strieľanie. Rusi mali celý zápas veľkú prevahu, ale nevedeli si poradiť s výborne chytajúcim brankárom Alexandrom Salákom. Z tesného náskoku sa domáci hokejisti dlho netešili. V 43. minúte vyrovnal Tomáš Nosek a o necelé dve minúty strelil víťazný gól Jiří Novotný.

Rusi si do tabuľky tretieho podujatia seriálu Euro Hockey Tour (EHT) pripísali len tri body za víťazstvo nad Švédskom a skončia až tretí. V poslednom zápase na turnaji sa od 16.00 stretne v severskom derby Fínsko so Švédskom.