Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. septembra 2017

Česká filmová a televízna akadémia na Oscara nominovala Babu z ľaduNa archívnej snímke herečka Zuzana Kronerová, ktorá účinkovala vo filme Baba z ľadu.Zdieľať
Na archívnej snímke herečka Zuzana Kronerová, ktorá účinkovala vo filme Baba z ľadu. Foto: TASR - Jakub Kotian
 
Praha 13. septembra (TASR) - Česká filmová a televízna akadémia nominovala na budúcoročného Oscara film Baba z ľadu. Dráma režiséra Bohdana Slámu, ktorá vznikla v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii, sa teraz bude snažiť obstáť v kategórii najlepší cudzojazyčný film.


Užšie nominácie na tieto prestížne ocenenia americkej Akadémie filmových umení a vied budú známe 23. januára, informovala dnes česká spravodajská televízia ČT24.Tohoročného českého favorita vybrala akadémia z trinástich hraných, dokumentárnych a animovaných filmov, ktoré do výberu prihlásili ich producenti. V hlasovaní akademikov sa darilo aj animovanej snímke Lichožrouti či novinke syna a otca Svěrákových Po strništi bos. Obstála v ňom tiež dráma o znásilnení s názvom Špina, ktorú natočila slovenská režisérka Tereza Nvotová aj film Dezertér od režiséra Jana Hřebejka.

Film Baba z ľadu opisuje vzťahy troch generácií v jednej rodine. Tie ovplyvnia vzťah vdovy Hany (Zuzana Kronerová) s Broňom (Pavel Nový), ktorý ju privedie nielen k otužovaniu tela, ale aj duše.

Baba z ľadu mala v tomto roku svoju medzinárodnú premiéru na prestížnom festivale Tribeca v New Yorku, kde získala ocenenie za najlepší scenár. Táto skutočnosť a tiež kladné reakcie divákov podnecujú tvorcoch filmu nádej, že by mohol byť úspešný aj na svojej "ďalšej púti po americkom kontinente", povedal producent Pavel Strnad.


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Božský Karel Gott plánuje jedinečný koncert na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Banská Štiavnica sa zapojí do Dní európskeho kultúrneho dedičstva

Česká filmová a televízna akadémia na Oscara nominovala Babu z ľadu - diskusné fórum čitateľov