Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. februára 2018

Českého leva môže získať za televíznu tvorbu Slovák Peter BebjakNa snímke režisér Peter Bebjak.Zdieľať
Na snímke režisér Peter Bebjak. Foto: TASR - Pavol Zachar
Bratislava 12. februára (TASR) - Česká filmová a televízna akadémia (ČFTA) zverejnila nominované televízne projekty, ktoré sa umiestnili na troch najvyšších priečkach hlasovania akademikov v dvoch televíznych kategóriách. V kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria sa najlepšie umiestnili projekty Českej televízie Kozy léčí (réžia Lenka Wimmerová), Spravedlnost (r. Peter Bebjak) a Zádušní oběť (r. Jiří Svoboda). Seriály Českej televízie - Bohéma (r. Robert Sedláček), Svět pod hlavou (r. Marek Najbrt, Radim Špaček) a Trpaslík (r. Jan Prušinovský) sú nominované v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál.


Na rozdiel od filmov, ktoré sú do súboja o Českých levov zaradené automaticky, do oboch televíznych kategórií prihlasujú svoje projekty vysielatelia. Tento rok svoje snímky nominovala Česká televízia, HBO Europe, TV Nova a TV Prima. Víťazov filmových i televíznych kategórií vyhlásia počas ceremoniálu 25. ročníka cien Český lev v sobotu 10. marca v pražskom Rudolfíne. Galavačer, ktorým bude sprevádzať Adela Vinczeová, bude vysielať v priamom prenose od 20.00 h ČT1.

Už v januári ČFTA odhalila nominácie vo filmových kategóriách, kde počtom 15 nominácií vedie snímka Bohdana Slámu Baba z ľadu. Celkom 13 nominácií získal film PO strništi bos v réžii Jana Svěráka. Tretí najvyšší počet nominácií (10) má životopisná dráma Davida Mrnku Milada. Nasledujú snímky Křižáček Václava Kadrnku (9 nonimácií), Kvarteto Miroslava Krobota (8 nominácií) a Špina od režisérky Terezy Nvotovej (8 nominácií).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dcéra zosnulého francúzskeho Elvisa sa chce súdiť
<< predchádzajúci článok
Lola Marsh vystúpia 14. februára v bratislavskej Refinery Gallery

Českého leva môže získať za televíznu tvorbu Slovák Peter Bebjak - diskusné fórum čitateľov