Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. februára 2018

Dcéra zosnulého francúzskeho Elvisa sa chce súdiťNa archívnej snímke Johnny HallydayZdieľať
Na archívnej snímke Johnny Hallyday Foto: TASR/AP
Paríž 12. februára (TASR) - Dcéra zosnulého francúzskeho rockera Johnnyho Hallydaya Laura Smetová plánuje napadnúť otcov závet, na základe ktorého ponecháva všetok majetok a umelecké práva "výlučne" svojej manželke Laeticii. V pondelok o tom informovala agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie Smetovej právnikov.


Podľa vyhlásenia Smetová znenie otcovej poslednej vôle prijala s "s prekvapením a bolesťou". Dcéra francúzskeho Elvisa na základe informácií jej právnych zástupcov tiež povedala, že otec jej nezanechal "ani gitaru, ani motorku a dokonca ani podpísanú platňu s piesňou Laura, ktorá je venovaná jej".

Závet, ktorý podlieha kalifornskému právnemu systému, je podľa právnikov dcéry rockovej hviezdy v rozpore s francúzskym právom.

Johnny Hallyday, občianskym menom Jean-Philippe Smet, zomrel vlani v decembri. Laeticia Hallyday bola jeho štvrtou manželkou.

Francúzsky spevák predal viac ako 100 miliónov albumov, účinkoval v mnohých filmoch a desiatky rokov plnil športové štadióny. Francúzi ho volali jednoducho "náš Johnny", avšak okrem frankofónnej oblasti bol takmer neznámy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Január bol tento rok netypicky teplý
<< predchádzajúci článok
Českého leva môže získať za televíznu tvorbu Slovák Peter Bebjak

Dcéra zosnulého francúzskeho Elvisa sa chce súdiť - diskusné fórum čitateľov