Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. júna 2012

Českí poslanci rokujú o osude exministerky ParkanovejMandátový a imunitný výbor českej Poslaneckej snemovne bude v stredu pokračovať v rokovaní o vydaní podpredsedníčky snemovne a bývalej ministerky obrany Vlasty Parkanovej zo strany TOP 09 na trestné ...Zdieľať
vlasta parkanova PRAHA 27. júna (WEBNOVINY) - Mandátový a imunitný výbor českej Poslaneckej snemovne bude v stredu pokračovať v rokovaní o vydaní podpredsedníčky snemovne a bývalej ministerky obrany Vlasty Parkanovej zo strany TOP 09 na trestné stíhanie.


Výbor prerušil jednanie pred týždňom, aby mohol preštudovať ďalšie informácie ku kauze. Prehovoriť by mala aj exministerka.

Parkanová je podozrivá z dvoch trestných činov v čase, kde bola v ministerskom kresle. Ide o zneužitie právomocí verejného činiteľa a o porušenie povinností pri správe cudzieho majetku. Polícia požiadala o jej vydanie na trestné stíhanie pred dvoma týždňami.

Kauza sa týka nákupu štyroch vojenských lietadiel typu CASA a piatich lietadiel L-159 za vlády premiéra Mirka Topolánka v roku 2009. Lietadlá mali od začiatku technické problémy.

Kriminalisti z Útvaru odhaľovania korupcie a finančnej kriminality Parkanovú podozrievajú, že nenechala urobiť znalecký posudok pri nákupe lietadiel. Štát mala údajne pripraviť o asi 658 miliónov českých korún (25,7 milióna eur). Parkanová tvrdí, že sa ničoho nelegálneho nedopustila.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za života kancelárky Merkelovej zdieľanie dlhov nebude
<< predchádzajúci článok
Poplatky v banke môžu byť aj nulové

Českí poslanci rokujú o osude exministerky Parkanovej - diskusné fórum čitateľov