01. novembra 2013

Chára gólom pomohol k výhre Bostonu nad Anaheimom

New York 1. novembra (TASR) - Slovenský kapitán hokejistov Bostonu Bruins Zdeno Chára prispel gólom k triumfu nad Anaheimom 3:2 po samostatných nájazdoch v zápase zámorskej NHL.

Zdemp Chára strieľa vyrovnávajúci gól v závere tretej tretiny zápasu s Anaheimom. Foto: TASR/AP

Obranca Bruins sa presadil v závere tretej tretine v presilovej hre, keď vyrovnal na 2:2. Bol to pre neho druhý presný zásah v sezóne. V nájazdoch uspel len domáci Jerome Iginla, ktorý rozhodol o víťazstve medveďov.

New York Rangers zdolali Buffalo 2:0 a vyhrali druhý zápas za sebou, no prvý pred domácim publikom. Pomohol im k tomu najmä švédsky brankár Henrik Lundqvist 29 úspešnými zákrokmi, po ktorých si na konto zapísal už jeho 47. shutout v profilige. Šable prehrali tretí duel v rade a sú najhorším tímom súťaže.

Phoenix na domácom ľade pokoril Nashville 5:4 až po samostatných nájazdoch, podržal ho gólman Thomas Greiss, ktorý kryl 36 striel a v nájazdoch všetkých 5 pokusov súpera.