02. mája 2014

Chára strávil na ľade 32 minút, Boston doma nestačil na Montreal

Brendan Gallagher sa teší z gólu, ktorý strelil jeho spoluhráč z Montrealu P.K. Subban. V popredí slovenský obranca Zdeno Chára. Foto: TASR/AP
New York 2. mája (TASR) - Hokejisti Montrealu vyhrali úvodný zápas semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Bostonu 4:3 presilovkovým gólom P.K. Subbana v druhom predĺžení. Jediný Slovák v akcii Zdeno Chára sa v drese domácich bodovo nepresadil, s vyše 32 minútami na ľade bol najvyťažanejším hráčom "medveďov" a pripísal si dve strely a plusový bod.

Víťaz Prezidentskej trofeje pre najlepší tím po základnej časti Boston v dueli ani raz neviedol. Po dvoch tretinách mal Montreal dvojgólový náskok, 118 sekúnd pred koncom tretej časti ale poslal zápas do predĺženia vyrovnávajúcim gólom na 3:3 domáci Johnny Boychuk. O víťazovi rozhodol až v 85. minúte svojím druhým presným zásahom večera P.K. Subban, ktorý strelou od modrej čiary potrestal vylúčenie Matta Bartkowského.

P.K. Subban sa stal hrdinom zápasu. Pozrite si jeho víťazný gól!

Slovenský obranca Andrej Meszároš v zostave Bostonu opäť nedostal šancu, rovnako ako gólman Montrealu Peter Budaj. Pred ním dostal prednosť Carey Price a zaznamenal 48 úspešných zákrokov. Druhý duel série je na programe v sobotu v Bostone.

Tu je zostrih celého súboja medzi Montrealom Canadiens a Boston Bruins

2. kolo play off NHL

semifinále Východnej konferencie, 1. zápas

BOSTON - MONTREAL 3:4 pp (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 43. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, Eriksson) - 12. Subban (Markov, Plekanec), 24. Bourque (Eller), 53. Bouillon (Gionta, Bourque), 85. Subban (Markov, Briere). Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 51:33. Diváci: 17.565.

/stav série: 0:1/

Slovák v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 32:25 0 0 0 +1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/