Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. decembra 2019

Charitatívna zbierka opäť pomôže rodinám s jedným rodičomIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Branislav Račko
Bratislava 8. decembra (TASR) – Charitatívna zbierka #dakujemezavianoce aj tento rok pomôže rodinám, v ktorých deti vychováva len jeden rodič a ocitli sa v neľahkej životnej situácii.


"Finančná situácia jednorodičov v núdzi nedovoľuje, aby svojim deťom splnili ich vianočné priania. Denne riešia existenčné otázky z viacerých hľadísk, častokrát sa rozhodujú medzi platením povinných poplatkov spojených s bývaním a nákupom potravín," hovorí riaditeľka neziskovej organizácie Jeden rodič, ktorá zbierku organizuje, Eva Marková. Pripomína, že v predvianočnom období viac ako polovica z nich nemá dostatok financií na zabezpečenie štedrovečernej večere.

Podľa štatistík je takmer 40 percent jednorodičovských domácností ohrozených chudobou. Organizácia Jeden rodič spolu s eshopom Bonami.sk sa im rozhodla pomôcť a týmto rodinám možno prispieť nákupom virtuálnych produktov. "Kúpiť môžete napríklad virtuálneho kapra, kapustnicu, misu zemiakového šalátu či vianočný stromček a mnoho ďalších darčekov, ktorými prispejete na dobrú vec," uviedla Marková.

Zbierka potrvá do 21. 12. 2019.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Hongkongu začala najväčšia pokojná demonštrácia za posledné týždne
<< predchádzajúci článok
Nezaradených poslancov je viac ako vo väčšine klubov

Charitatívna zbierka opäť pomôže rodinám s jedným rodičom - diskusné fórum čitateľov