25. apríla 2007

Chicago vyhralo aj druhý domáci duel proti Miami

Obhajca minuloročného víťazstva z Miami prehral v utorok aj druhý duel prvého kola play off v Chicagu (89:107) a tentoraz dokonca celkom jasne. Jedna z hviezd Heat, skúsený 35-ročný center Shaquille ...

NEW YORK 25. apríla (WEBNOVINY) - Obhajca minuloročného víťazstva z Miami prehral v utorok aj druhý duel prvého kola play off v Chicagu (89:107) a tentoraz dokonca celkom jasne. Jedna z hviezd Heat, skúsený 35-ročný center Shaquille O'Neal priznal, že celý tím musí zabrať, ak sa nechce s vyraďovacími bojmi rozlúčiť už vo štvrťfinále Východnej konferencie. "Pôsobím v NBA už dlho a v podobných situáciách som už viackrát bol. Bulls urobili iba to, čo mali, udržali si výhodu domáceho prostredia. My musíme hrať umnejší basketbal, dať do toho viac energie a vášne. Dnes sa nemáme na čo vyhovárať. Súper bol jednoducho lepší, viac sa mu darila streľba. Ja som navyše stratil priveľa lôpt," skonštatoval líder Miami.

V druhom súboji štvrťfinále Východnej konferencie zdolalo Toronto New Jersey 89:83 a vyrovnalo tak stav série na 1:1. Pred stretnutím dostal kormidelník Raptors Sam Mitchell cenu pre najlepšieho trénera sezóny a jeho zverenci ho potešili zlepšenou hrou oproti prvému duelu. "Tento zápas sme museli vyhrať. Nemohli sme odcestovať do New Jersey za stavu 0:2. Aj tak tam ale potrebujeme teraz jedenkrát zvíťaziť," povedal Anthony Parker, ktorý bol s 26 bodmi najlepším strelcom stretnutia. Najväčšej hviezde hostí Vinceovi Carterovi sa opäť nedarila streľba z poľa (teraz 8/24, v prvom dueli 5/19), no bývalý hráč Toronta verí, že v ďalších súbojoch to bude lepšie: "Nebojím sa o svoju streľbu. Ak zostanem agresívny, dostanem sa z toho už najbližší zápas."

Na Západe vyhral aj druhý domáci súboj nad Los Angeles Lakers druhý tím základnej časti NBA Phoenix (126:98). Najlepší strelec základnej časti a rozohrávač Lakers Kobe Bryant sa na rozdiel od prvého zápasu, kedy sa pokúšal často o streľbu (39 bodov), zameral na prihrávanie spoluhráčom, no táto taktika spred roka na Suns tentoraz neplatila. Steve Nash a Amaré Stoudemire dokonca mohli celú záverečnú štvrtinu oddychovať a obaja odohrali iba po 24 minút. "Je trápne prehrať tak dôležitý súboj takýmto spôsobom. Musíme si v mužstve niektoré veci vysvetliť," hneval sa krídelník hostí Lamar Odom.

Štvrťfinále Západnej konferencie (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):

Phoenix (2.) - Los Angeles Lakers (7.) 126:98 - stav série 2:0

Najviac bodov: Barbosa 26, Stoudemire 20, Marion 18 (10 doskokov), Nash 16 (14 asistencií) - Bryant 15, Odom 10 (10 doskokov), M. Evans a Farmar po 10, štvrtiny: 31:25, 37:22, 27:23, 31:28, 18 422 divákov

Štvrťfinále Východnej konferencie (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):

Toronto (3.) - New Jersey (6.) 89:83 - stav série 1:1

Najviac bodov: A. Parker 26, Bosh 25 (13 doskokov), T. J. Ford 13 - V. Carter 19 (11 doskokov), Nachbar 17, Kidd 14 (11 doskokov), R. Jefferson 13, štvrtiny: 14:12, 19:24, 25:27, 31:20, 20 239 divákov

Chicago (5.) - Miami (4.) 107:89 - stav série 2:0

Najviac bodov: Gordon 27, Deng 26, Hinrich 14, P. J. Brown a Nocioni po 10 - Wade 21, S. O'Neal 17, Kapono, A. Walker a Posey po 11, štvrtiny: 31:21, 24:31, 30:19, 22:18, 23 097 divákov