Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. apríla 2006

Chmel vyhlásil nový konkurz na šéfa SNDMinisterstvo kultúry (MK) SR dnes vyhlásilo výberové konanie na generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave. Rezort tak urobil potom, ako minister kultúry Rudolf Chmel v ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. apríla (WN/SITA) - Ministerstvo kultúry (MK) SR dnes vyhlásilo výberové konanie na generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave. Rezort tak urobil potom, ako minister kultúry Rudolf Chmel v utorok avizoval, že prebiehajúci konkurz na šéfa SND zastaví. Uchádzači o post generálneho riaditeľa SND sa musia prihlásiť do 5. mája.

Ako ďalej agentúru SITA informovala generálna riaditeľka sekcie médií a audiovízie MK Zuzana Mistríková, podmienkou účasti v konkurze na generálneho riaditeľa SND je vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, bezúhonnosť, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu. Medzi ďalšie požiadavky patrí - aktívna znalosť anglického alebo nemeckého alebo francúzskeho jazyka, orientácia v kultúrnom, legislatívnom, mediálnom a podnikateľskom prostredí a odborná riadiaca prax. Jednou z požiadaviek je aj predloženie Koncepcie riadenia a rozvoja SND na päťročné funkčné obdobie, vrátane návrhu strategickej orientácie SND, organizačnej štruktúry, umeleckých, ekonomických, marketingových a sociálnych cieľov inštitúcie a efektívneho využívania priestorov komplexu nehnuteľností v správe SND, vrátane novostavby SND. Ďalšie informácie uchádzači predložia na verejnom vypočutí. Prihláška do výberového konania musí obsahovať aj profesijný štruktúrovaný životopis, výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace, overenú kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní a čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi a Koncepciou riadenia a rozvoja SND treba doručiť osobne do podateľne MK SR na Námestí SNP 33 v Bratislave, alebo poštou na adresu: Ministerstvo kultúry SR, Osobný úrad , Nám. SNP 33, 813 31 Bratislava 1, v obálke označenej heslom “Výberové konanie SND – neotvárať” do 5. mája 2006. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum podania v podateľni MK SR. Uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady a predložia všetky požadované doklady, budú na výberové konanie pozvaní písomne, najmenej sedem dní pred jeho konaním. Bližšie informácie možno získať aj na telefónnom čísle sekcie umenia MK SR - 02/ 59391303 a na e-mailovej adrese: su@culture.gov.sk.

Prvý konkurz na šéfa SND začal počas ministrovania Františka Tótha a R. Chmel ho v utorok zastavil. Chmel, staronový šéf rezortu kultúry, v utorok tiež avizoval, že spraví všetko pre to, aby uchádzači, ktorí predložili projekty v prvom výberovom konaní, neboli diskriminovaní. Nová výberová komisia by už nemala byť totožná s Radou SND, ako to bolo doteraz. Komisia bude navrhnutá tak, aby v nej boli proporčne zastúpené všeobecne uznávané umelecké osobnosti opery, činohry a baletu ako aj z oblasti riadenia verejných inštitúcií a z oblasti divadelnej reflexie.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyvolení 2: Sobotňajší Duel sa skončil nečakaným obratom, vypadol Hegi
<< predchádzajúci článok
Slovenskí operátori zaostávajú v e-mailovej komunikácii