29. novembra 2019

Chodcom roka na Slovensku sa stal premiérovo Miroslav Úradník

Na archívnej snímke chodec M. Úradník.

Na archívnej snímke chodec M. Úradník. Foto: TASR - Dušan Hein
Bratislava 29. novembra (TASR) - Ocenenie Chodec roka získal premiérovo vo svojej kariére Miroslav Úradník. Dvadsaťtriročný atlét Dukly Banská Bystrica získal v hlasovaní trénerov, funkcionárov, pretekárov a novinárov 150 bodov, o štyri viac ako jeho kolegyňa z reprezentácie i tréningovej skupiny Mária Katerinka Czaková.

Úradník v uplynulej sezóne dokázal v Adelaide zlepšiť svoje osobné maximum na 20 km trati na 1:23:46 h. Na armádnych svetových hrách v čínskom Wu-chane získal bronz. "Ocenenie Chodec roka je ohodnotenie mojej celoročnej práce a výborná motivácia do ďalšej. Môj budúcoročný cieľ je kvalifikovať sa na olympiádu. Rád by som posunul svoje maximum na dvadsiatke niekam na úroveň 1:22:00 – 1:22:30," povedal Úradník.

Prvenstvo v kategórii mládeže patrí 18-ročnému Danielovi Kováčovi z ŠOG Nitra, desiatemu na juniorských ME v Borase na 10.000 m. Úradujúci olympijský víťaz na 50 km trati Matej Tóth obsadil šiestu priečku. Informácie pochádzajú z oficiálnej stránky Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Chodec roka 2019 - výsledky ankety:

Seniori: 1. Miroslav Úradník 150 b, 2. Mária Katerinka Czaková 146, 3. Dominik Černý 95, 4. Michal Morvay 66, 5. Ema Hačundová 26, 6. Matej Tóth 22

Mládež: 1. Daniel Kováč 73, 2. Ľubomír Kubiš 42, 3. Dominik Černý