Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. decembra 2011

Christian Bale si pohneval čínske ministerstvo zahraničiaAmerický herec Christian Bale by sa mal za svoj pokus navštíviť čínskeho disidenta Čena Guangčenga hanbiť. Myslí si to čínske ministerstvo zahraničia, konkrétne jeho hovorca Liu Weimin. ...Zdieľať
christian bale BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) - Americký herec Christian Bale by sa mal za svoj pokus navštíviť čínskeho disidenta Čena Guangčenga hanbiť. Myslí si to čínske ministerstvo zahraničia, konkrétne jeho hovorca Liu Weimin. "Nepozvali sme ho do krajiny preto, aby v tej dedine niečo nakrúcal," povedal Liu.


Hollywoodskeho herca do Číny pozvali pri príležitosti premiéry novej snímky The Flowers of War (2011), ktorá je čínskym národným kandidátom na Oscara. Bale v tejto historickej dráme stvárnil hlavnú postavu Johna Millera. Po príchode do krajiny sa však Bale rozhodol, že sa spolu so štábom televízie CNN vyberie do dediny Dongšigu v provincii Šandong, aby tam navštívil čínskeho disidenta Čena Guangčenga. Pri vstupe do dediny ho však čakalo viac ako dvanásť strážnikov, ktorí mu zabránili väzneného aktivistu navštíviť. Spolu so štábom ho prinútili odísť, pričom ich ešte viac ako 30 minút prenasledovali, aby sa uistili, že skutočne odišli.

Slepý právnik Čen Guangčeng je v domácom väzení už viac ako rok. Trest si od čínskych predstaviteľov vyslúžil za to, že pomáhal žene, ktorú bez jej súhlasu sterilizovali. Za "organizovanie masového protestu, ktoré malo narušiť dopravu" ho odsúdili na štyri roky domáceho väzenia.

Informáciu zverejnila webová stránka guardian.co.uk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
National Geographic vybral najkrajšie fotky za rok 2011
<< predchádzajúci článok
Jozefovi Banášovi vyšla v zahraničí tretia kniha

Christian Bale si pohneval čínske ministerstvo zahraničia - diskusné fórum čitateľov