Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. apríla 2009

Chrysler smeruje k bankrotu



Americká automobilka Chrysler LLC požiada o ochranu pred veriteľmi, aby dokončila svoju reštrukturalizáciu po tom, ako pokusy dosiahnuť dohodu s veriteľmi neboli úspešné. Vo štvrtok to povedal ...



Zdieľať
WASHINGTON 30. apríla (WEBNOVINY) - Americká automobilka Chrysler LLC požiada o ochranu pred veriteľmi, aby dokončila svoju reštrukturalizáciu po tom, ako pokusy dosiahnuť dohodu s veriteľmi neboli úspešné. Vo štvrtok to povedal predstaviteľ americkej vlády. Vláda USA ponúkla veriteľom Chrysleru 2,25 mld. USD v hotovosti, ak automobilke odpustia prednostné dlhy v sume takmer 7 mld. USD. Najväčšie banky s podmienkami súhlasili, ale tri investičné fondy rokovania preťahovali.


Automobilku Chrysler pri živote udržala finančná pomoc v sume 4 mld. USD, ktorú jej v decembri poskytla vláda. Ústupky v záujme reštrukturalizácie urobil v prospech podniku aj odborový zväz United Auto Workers. Bankrot hrozí aj automobilke General Motors Corp, ktorá od vlády dostala 15 mld. USD. Problémom sa nevyhol ani podnik Ford Motor Co, ktorý však o vládnu pomoc nepožiadal.

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Kráľovská rodina unikla útoku
<< predchádzajúci článok
Orange doplnil členov spoločnosti

Chrysler smeruje k bankrotu - diskusné fórum čitateľov