09. júla 2009

Cibulková na turnaji v Bastade skončila vo štvrťfinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále dvojhry na podujatí WTA Tour Swedish Open vo švédskom Bastade (dotácia 220 000 USD, antuka). Nad sily slovenskej jednotky a nasadenej dvojky bola ...

BASTAD 9. júla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále dvojhry na podujatí WTA Tour Swedish Open vo švédskom Bastade (dotácia 220 000 USD, antuka). Nad sily slovenskej jednotky a nasadenej dvojky bola vo štvrťfinále Argentínčanka Gisela Dulková, ktorej podľahla v trojsetovej dráme 7:6 (5), 3:6, 6:7 (6). Fyzicky aj mentálne náročné stretnutie trvalo 3:20 h a Slovenka v ňom v trajbrejku tretieho setu nevyužila za stavu 6:4 dva mečbaly. Cibulková si za účasť vo štvrťfinále odnáša z Bastadu prémiu 5340 USD a 70 bodov do do rebríčka.

Dvanásta hráčka sveta Cibulková prehrala s členkou širšej špičky Dulkovou (45.) vo štvrtom vzájomnom stretnutí vôbec prvýkrát. Dvadsaťštyriročná Juhoameričanka sa o štyri roky mladšej Slovenke revanšovala za nedávnu hladkú prehru 4:6, 2:6 z 3. kola Roland Garros v Paríži. V súboji o postup do finále si Dulková zmeria sily so Španielkou Maríou José Martínezovou-Sánchezovou.

Zverenkyňa trénera Vladimíra Pláteníka nevyužila možnosť prebojovať sa piatykrát v kariére do semifinále dvojhry na podujatí hlavného okruhu. Okrem dvoch finálových účastí z vlaňajška v kanadskom Montreale a americkom Amelia Islande bola ešte Cibulková v roku 2007 v semifinále v čínskom Guangžou a tohto roku na grandslamovom antukovom vrchole Roland Garros v Paríži.

Dvojhra - štvrťfinále:
Gisela Dulková (Arg.) - Dominika Cibulková (2-SR) 6:7 (5), 6:3, 7:6 (6) za 3:20 h

Cibulková bola v prvom sete o krok vpredu, ale náskok 5:3 premrhala a napokon musela do tajbrejku. V ňom viedla 20-ročná Slovenka už 4:1, a napokon využila za stavu 6:4 druhý setbal. Dulková nezložila zbrane. V druhom dejstve sa ujala vedenia 4:2. Cibulková ešte kontrovala rebrejkom na 3:4, ale potom ju opustila istota na podaní a napokon set po ďalšom brejku prehrala 3:6. Tretí set sa začal štyrmi stratenými podaniami v rade a až za stavu 2:2 a zároveň po dve a pol hodine hry si súperky začali vyhrávať svoj servis, aj keď nie bezbolestne. Za stavu 3:3 Cibulková odvrátila dva brejkbaly Dulkovej a dosiahla štvrtý bod. Dramatickú koncovku však takmer nezvládla. Za stavu 4:4 viedla pri svojom podaní 40:15, ale napokon po siedmy raz prepustila svoj servis súperke. Dulková vzápätí podávala na víťazstvo, ale tlak neustála a dovolila súperke vyrovnať na 5:5. Povzbudená Cibulková získala aj šiesty bod a pri podaní súperky sa dostala k stavu 30:30 a k zhode, ale nie k rozhodujúcemu brejku. O všetkom napokon rozhodol tesný tajbrejk. Za stavu 5:4 v prospech Cibulkovej urobila Dulková siedmu dvojchybu a potiahla súperku k dvom mečbalom. Slovenka ani jeden nevyužila a napokon sa všetko otočilo v jej neprospech. Argentínčanka svoj mečbalový pokus za stavu 7:6 už premenila.