08. mája 2012

Cibulková s Husárovou zdolali v Madride jednotky rebríčka

Slovenské tenistky Dominika Cibulková a Janette Husárová veľmi prekvapujúco zvíťazili v utorňajšom zápase osemfinálového 2. kola štvorhry na turnaji WTA Mutua Madrid Open v Madride nad jednotkami ...

dominika cibulkova MADRID 8. mája (WEBNOVINY) - Slovenské tenistky Dominika Cibulková a Janette Husárová veľmi prekvapujúco zvíťazili v utorňajšom zápase osemfinálového 2. kola štvorhry na turnaji WTA Mutua Madrid Open v Madride nad jednotkami deblového svetového rebríčka, Američankami Liezel Huberovou a Lisou Raymondovou, po obrovskej dráme za 118 minút tesne 4:6, 7:6 (6), 15:13 (zápasový tajbrejk).

Len v samotnom supertajbrejku mali Cibulková s Husárovou aj manko 3:7 a neskôr odvrátili 5 mečbalov. Slovenky premenili hneď svoju premiérovú šancu zakončiť zápas.

Už v druhom dejstve pritom boli na pokraji vyradenia, keď najprv zaostávali 2:4 na gemy, potom po vyrovnaní na 4:4 ešte raz stratili servis (zo 4:5* sa však dostali na priebežných 6:5*) a napokon si vynútili tajbrejk, v ktorom síce viedli 3:1, ale aj prehrávali 4:6.

Držiteľky voľnej karty Cibulková s Husárovou už majú istotu 250 bodov do príslušného renkingu a spoločného šeku na 18 975 eur.

Vo štvrťfinále štvorhry v Madride si zmerajú sily s úspešnými zo stretnutia Anastasia Pavľučenkovová, Lucie Šafářová (Rus./ČR) - Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-5).

Od nedele 23-ročná Bratislavčanka Cibulková nestačila 6. mája v 1. kole dvojhry v španielskej metropole na Talianku Robertu Vinciovú (3:6, 2:6). Husárová sa v sobotu v Budapešti po boku Magdalény Rybárikovej radovala zo svojho 25. deblového titulu na hlavnej profesionálnej úrovni, premiérového od sezóny 2008.

Štvorhra - 2. kolo (osemfinále):
Dominika Cibulková, Janette Husárová (SR) - Liezel Huberová, Lisa Raymondová (USA-1) 4:6, 7:6 (6), 15:13 (zápasový tajbrejk) za 118 minút