16. marca 2008

Cibulková skončila v 3. kole na Kuznecovovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková podľahla v nedeľňajšom súboji 3. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (Tier I, dotácia 2,1 milióna USD, tvrdý povrch ...

INDIAN WELLS 16. marca (WEBNOVINY)- Slovenská tenistka Dominika Cibulková podľahla v nedeľňajšom súboji 3. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (Tier I, dotácia 2,1 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) druhej nasadenej Ruske Svetlane Kuznecovovej za 108 minút 1:6, 6:4, 3:6 a so súťažou sa rozlúčila. V súboji štyridsiatej s treťou hráčkou svetového singlového rebríčka bola 22-ročná Petrohradčanka vysokou favoritkou, keďže vlani v kalifornskej tenisovej oáze prehrala až vo finále s inou Slovenkou Danielou Hantuchovou. Dvadsaťosmička žrebu Cibulková v prvom dejstve márne hľadala recept na hru súperky a prehrala ho hladko 1:6. V druhom sete sa však 18-ročná piešťanská rodáčka nadýchla k nečakanému obratu a dostala sa až do vedenia 5:0. Vtedy však akoby na ňu doľahla psychická ťarcha z hladko získaného náskoku a stratila ďalšie štyri gemy v rade. Za stavu 4:5 však víťazka US Open 2004 nedopodávala set do vyrovnaného stavu a mladá Slovenka po treťom úspešnom brejku získala svoj šiesty gem a vyrovnala na 1:1. V rozhodujúcom dejstve sa už presadila favoritka, ale nemala to s húževnatou Cibulkovou jednoduché. Kuznecovová brejkla svoju súperku na 2:1 aj 4:1, no za stavu 5:2 nedokázala premeniť prvý mečbal. Bojovníčka Cibulková jej z neho ušla a upravila na 3:5. Zápas však napokon stratila pri svojom servise, keď neodolala tretiemu mečbalu zavalitej Rusky. V súboji Cibulkovej s Kuznecovovou išlo o reprízu ich vzájomného duelu z 3. kola na Roland Garros 2007. Slovenka vtedy na parížskej antuke prehrala hladko 2:6, 3:6. Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka absolvovala tento rok v areáli Indian Wells Tennis Garden svoju súťažnú premiéru a ako nasadená hráčka hneď postúpila bez boja do 2. kola. V ňom potom napriek žalúdočným problémom zaznamenala víťazstvo nad Švédkou Sofiou Arvidssonovou /7:5, 6:4/. Do počítačového poradia WTA Tour si pripísala 40 bodov a na konto 9475 USD Dvojhra žien - 3. kolo: Svetlana Kuznecovová (2-Rus.) - Dominika Cibulková (28-SR) 6:1, 4:6, 6:3 Hlas: Dominika Cibulková: "Môj výkon ovplyvnili žalúdočné problémy z predchádzajúcich dvoch dní, keď som ani nemohla riadne trénovať, taká som bola slabá. Keď chcete uspieť proti Kuznecovovej, musíte predviesť výkon na úrovni maxima, lebo je to hráčka, ktorá má svetové údery. V prvom sete práve také hrala. Na čo siahla, to sa jej vydarilo, takže som príliš nemala šancu. V druhom sete som začala hrať aktívnejšie, chodila som si pre lopty do kurtu a hneď sa to prejavilo na skóre. V rozhodujúcom sete ona trošku zmenila taktiku, začala ma viac rozhadzovať do strán a ja som už miestami aj nevládala. Napriek tomu som znížila z 1:5 na 3:5 a mala som aj loptičku na 4:5. Škoda, mrzí ma to, lebo to bol napokon tesný zápas." SITA