17. marca 2008

Hantuchová v Indian Wells už v osemfinále

Piata nasadená slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open (Tier I, dotácia 2,1 mil. USD) v kalifornskom Indian Wells.

INDIAN WELLS 17. marca (WEBNOVINY) - Piata nasadená slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open (Tier I, dotácia 2,1 mil. USD) v kalifornskom Indian Wells. Obhajkyňa minuloročného titulu zdolala v stretnutí 3. kola nenasadenú Číňanku Jie Ženg za 90 minút hladko 6:4, 6:2. Hantuchovej najbližšou súperkou bude v Indian Wells Tennis Garden Indka Sania Mirzová, ktorá v 3. kole vyradila deviatku žrebu, Šahar Peerovú z Izraela. Dvadsaťštyriročná popradská rodáčka Hantuchová si v súboji s čínskou rovesníčkou, ktorej patrí vo svetovom renkingu WTA Tour až 216. priečka, počínala pomerne suverénne. V prvom sete síce v úvode stratila výhodu jedného brejku (z 3:1 na 3:3), ale rebrejkom upravila na 4:3 a set získala v pomere 6:4. V druhom dejstve viedla Hantuchová už 4:0. Potom síce zaváhala a dovolila súperke znížiť na 2:4, koncovku si však postrážila a za stavu 5:2 pri svojom podaní bez problémov doviedla prvý vzájomný zápas s Jie Ženg do úspešného konca. Hantuchová ťahá v Indian Wells sériu ôsmich víťazných zápasov a celkovo má vo svojom obľúbenom tenisovom resorte v Kalifornii bilanciu vo dvojhre 19:4, vrátane dvoch víťazných súbojov v kvalifikácii v roku 2001. Dvojhra - 3. kolo: Daniela Hantuchová (5-SR) - Jie Ženg (Čína) 6:4, 6:2