23. júna 2015

Cibulková vyradila Šafářovú a postúpila už do osemfinále v Eastbourne

Na snímke vpravo slovenská tenistka Dominika Cibulková a vľavo jej tréner Matej Lipták po prvom sete počas zápasu proti českej hráčke Lucii Šafářovej v 2. kole dvojhry na turnaji WTA Aegon International v anglickom Eastbourne. ...

Na snímke vpravo slovenská tenistka Dominika Cibulková a vľavo jej tréner Matej Lipták po prvom sete počas zápasu proti českej hráčke Lucii Šafářovej v 2. kole dvojhry na turnaji WTA Aegon International v anglickom Eastbourne. Eastbourne, 23. júna 2015. Foto: TASR/AP
Eastbourne 23. júna (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala už do osemfinále dvojhry na trávnatom turnaji WTA v anglickom Eastbourne. V druhom kole po odvážnom výkone nečakane vyradila nasadenú trojku a svetovú šestku Češku Luciu Šafářovú v dvoch setoch 7:6 (7), 6:4. Finalistke Roland Garros odplatila vlaňajšiu prehru z Wimbledonu a upravila vzájomnú bilanciu na 4:1.

Cibulkovej triumf je o to cennejší, že to bol iba jej druhý zápas po štvormesačnej pauze zavinenej zranením achilovky. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi v stredu proti Bulharke Cvetane Pironkovovej, s ktorou má vysoko priaznivú bilanciu 8:1. Jedinú prehru utrpela na tráve - v roku 2012 na olympijskom turnaji v Londýne. Zverenka trénera Mateja Liptáka má v Eastbourne už istú prémiu 8700 USD a 100 bodov do svetového rebríčka WTA.

Cibulková za stavu 1:2 stratila servis, hneď vzápätí však kontrovala rebrejkom. O osude úvodného dejstva napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom Slovenka čelila dvom setbalom, v jeho koncovke však slávila úspech. Bývalá svetová desiatka sa dostala na koňa a na začiatku druhého setu sa po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Vo štvrtom geme odvrátila päť brejkbalov, za stavu 4:3 ďalšie dva a zápas už dotiahla do úspešného konca. Šafářová, pre ktorú to bol prvý zápas v pozícii členky Top ten, doplatila na príliš veľké množstvo nevynútených chýb.