23. júna 2008

Cibulkovej prehra v 1. kole dvojhry žien

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v pondelňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny, 122. ročníku majstrovstiev Anglicka na ...

LONDÝN 23. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v pondelňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny, 122. ročníku majstrovstiev Anglicka na trávnatých dvorcoch v londýnskom Wimbledone (celková dotácia 11,812 milióna libier), za 86 minút s nenasadenou Číňankou Jie Ženg 4:6, 3:6. Tridsiatka turnaja na adrese Church Road SW19 Cibulková teda vo svojom premiérovom vzájomnom zápase s 24-ročnou rodáčkou z Čeng Du nedokázala potvrdiť papierový pomer síl. Z Piešťan pochádzajúcej bratislavskej rodáčke totiž patrí 31. miesto v dlhodobom svetovom rebríčku WTA Tour, zatiaľ čo jej ázijská súperka figuruje na 133. priečke. Predvlani v auguste však bola na 27. pozícii. Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Cibulková absolvovala vo Wimbledone svoju premiéru v hlavnej súťaži. Vlani v 1. kole kvalifikácie podľahla Rumunke Ande Perianovej 6:7 (8), 6:1, 8:10 a jej maximom na úrovni "veľkej štvorky" zostávajú dva prieniky do 3. kola na Roland Garros v Paríži. Teraz sa v britskej metropole predstaví ešte aj vo štvorhre, a to po boku Rusky Alisy Klejbanovovej. Zo slovenských zástupcov vo dvojhre momentálne hrá Dominik Hrbatý na centrálnom wimbledonskom dvorci s najvyššie nasadeným víťazom ostatných piatich ročníkov, Švajčiarom Rogerom Federerom. Neskôr v pondelok nastúpi úspešná kvalifikantka Magdaléna Rybáriková proti Rumunke Monice Niculescovej. V utorok bude desiata nasadená Daniela Hantuchová po svojej takmer štvrťročnej zdravotnej prestávke čeliť Talianke Sare Erraniovej. Dvojhra žien - 1. kolo: Jie Ženg (Čína) - Dominika Cibulková (30-SR) 6:4, 6:3 za 86 minút SITA