Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. novembra 2009

Cigarety so starými známkami treba nahlásiť do 15. novembraPredajcovia cigariet musia do 15. novembra nahlásiť Colnému úradu, koľko ešte majú cigariet so známkami bez znaku platnosti sadzby dane B. Podľa zákona mohli obchodníci tieto cigarety ponúkať do ...Zdieľať
BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) - Predajcovia cigariet musia do 15. novembra nahlásiť Colnému úradu, koľko ešte majú cigariet so známkami bez znaku platnosti sadzby dane B. Podľa zákona mohli obchodníci tieto cigarety ponúkať do 31. októbra. Opatrenie reaguje na novelu zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá platí od 1. februára.


Počet cigariet so starými známkami treba oznámiť miestnemu príslušnému colnému úradu písomne alebo elektronicky a zároveň požiadať o ich zničenie. Tým, ktorí si do 15. novembra nesplnia oznamovaciu povinnosť a nepožiadajú miestne príslušný colný úrad o zničenie starých balení cigariet, hrozí pokuta vo výške 50 percent dane pripadajúcej na množstvo cigariet v spotrebiteľských baleniach. Najmenej však 331,93 eura, informoval hovorca generálneho riaditeľa Colného riaditeľstva SR Vojtech Jakab.

Zvyšovať dane z cigariet a tabakových výrobkov sa Slovensko zaviazalo v súlade s legislatívou Európskej únie o minimálnom daňovom zaťažení cigariet. Priemerná sadzba dane na cigarety sa od 2. februára tohto roka zvýšila zo 74,03 eura na 83,07 eura za tisíc cigariet. Toto zvýšenie sadzieb spotrebných daní podľa prepočtov IFP zvýšilo cenu dvadsaťkusovej škatuľky cigariet v priemere o 0,22 eur.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
3. Viedenský umelecký supermarket
<< predchádzajúci článok
Inflácia v októbri na novom historickom minime