Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. januára 2019

Čína v tomto roku zníži firemné dane a poplatky na podporu ekonomikyCentrálna banka v ČíneZdieľať
Centrálna banka v Číne Foto: TASR/AP
Peking 11. januára (TASR) - Čína aj v tomto roku zníži firemné dane a poplatky, aby podporila rast hospodárstva. Vyhlásil to v piatok v rozhovore pre štátnu televíziu minister financií Liou Kchun.


Čínski predstavitelia sľúbili agresívnejšie zníženie daní a poplatkov v roku 2019 po tom, ako ich minulý rok zredukovali o 1,3 bilióna jüanov (166,21 miliardy eur).

Liou Kchun v televízii povedal, že vláda v tomto roku ešte viac zoškrtá dane a zavedie daňové úľavy, aby zmiernila záťaž a podporila vitalitu firiem, a tiež hospodársky rast. Dodal, že aj daň z pridanej hodnoty (DPH) čaká reforma.

Odborníci predpovedajú, že čínska vláda zníži aj DPH, ktorá je na úrovni 6 % v sektore služieb a 16 % v prípade hotových výrobkov.

Daňové škrty pre malé a súkromné firmy od 9. januára 2019 zredukujú ich náklady o približne 200 miliárd jüanov ročne, povedal minister.

Liou Kchun tiež uviedol, že vláda skúma plán zníženia poplatkov za sociálne zabezpečenie s cieľom zredukovať zaťaženie malých podnikov. Dodal, že Čína svojou proaktívnou fiškálnou politikou vysiela firmám jasný signál.

(1 EUR = 7,8213 CNY)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas víkendu posilnia v Bratislave spoje MHD na Kamzík
<< predchádzajúci článok
Mladíci dostali vyše 20 rokov za brutálnu vraždu vrstovníka

Čína v tomto roku zníži firemné dane a poplatky na podporu ekonomiky - diskusné fórum čitateľov