Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. januára 2019

SaS: Je nutné investovať do bezpečnosti na železniciachBezpečnostné systémy, ktoré preventívne zabránia havarijným situáciám na železničných priecestiach, sú zanedbané. Tvrdí to opozičná strana SaS, podľa ktorej na to ...Zdieľať
Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 11. januára (TASR) – Bezpečnostné systémy, ktoré preventívne zabránia havarijným situáciám na železničných priecestiach, sú zanedbané. Tvrdí to opozičná strana SaS, podľa ktorej na to poukazuje aj zrážka osobného vlaku s kamiónom, ku ktorej došlo vo štvrtok (10. 1.) na železničnom priecestí v Podvysokej v okrese Čadca.


Vo svetle havárií sa podľa liberálov vlaky zadarmo javia ako "populistický nezmysel". Vlaky zadarmo treba podľa nich nahradiť systémom zliav pre dôchodcov, študentov a ťažko zdravotne postihnuté osoby. "Keď sme pri ťažko zdravotne postihnutých osobách a penzistoch, tak nejde len o zľavy, ale aj o to, aby mohli do vlakov pohodlne a bezpečne nastupovať," skonštatoval poslanec za SaS Miroslav Ivan.

Podľa neho je teda potrebné investovať okrem bezpečnosti na železniciach aj do modernizácie staníc. "Investície do železničnej infraštruktúry sú súčasne so zvyšovaním prepravných rýchlostí povinnosťou štátu ako jej vlastníka. O komfort pasažierov vo vlakoch sa postará konkurencia, ktorej treba železnice otvoriť a nie ju z nej vyháňať, čo robí táto vláda," myslí si Ivan.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva žiada od Washingtonu vysvetlenie v kauze právničky Veseľnickej
<< predchádzajúci článok
Počas víkendu posilnia v Bratislave spoje MHD na Kamzík

SaS: Je nutné investovať do bezpečnosti na železniciach - diskusné fórum čitateľov