Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. apríla 2015

Colours of Ostrava 2015: Latino underground, Temný anjel, ale aj tranz z Konga ako ďalšie farby hudbyPo ohlásení hlavných hviezd v podobe Björk, Kasabian, Mika, Caribou, Rudimental či St.Vincent sa program festivalu Colours of Ostrava stále zapĺňa zaujímavými menami z celého sveta.Zdieľať
 Colours of Ostrava

 

“Aj keď možno tieto kapely ľudia nepoznajú, po ich koncertoch na nich určite nezabudnú, vždy pôjde o výnimočný zážitok. Ich žánrová rôznorodosť a krajina pôvodu jemne odráža meno festivalu - všetky farby hudby,” hovorí riaditeľka Zlata Holušová.

Na tohtoročných Colours tak v industriálnom areáli Dolních Vítkovic od 16. do 19. júla vystúpia tiež: Camille O'Sullivan, nezameniteľná írska kabaretiérka prezývaná Temný anjel, ktorá spieva strhujúcim spôsobom piesne Jacquesa Brela, Nicka Cavea, Davida Bowieho, Arcade Fire, Toma Waitsa alebo Radiohead, ďalej najúspešnejšie rakúske elektronické duo súčasnosti HVOB, formácia z Konga plnú tranzu a hviezda súčasnej world music Kasai Allstars, garážová rocková americká speváčka Sallie Ford alebo indie rockoví Augustines. Dvaja svetoznámi, na Latin Grammy viackrát nominovaní, mexickí producenti Bostich a Fussible z kvarteta Nortec Collective z Tijuany predstavia divokú tanečnú verziu elektropolky a The Woohoo Revue predvedú, že aj v Austrálii vedia hrať strhujúcu gypsy balkánsku hudbu. Z rovnakého kontinentu privezie skutočné dirty country blues nepriehľadnuteľná speváčka a gitaristka Cash Savage a z Los Angeles príde formácia Palenke Soultribe, ktorá tvorí jednu z dôležitých kapiel latino undergroundovej hudobnej scény, dráždivý štýl Electro Psychedelic Afro-Cumbia Funk s pôvodom v tradičnej cumbii a son de palenque.

Festival Colours of Ostrava ponúkne štyri dni plné koncertov hviezd svetovej aj domácej hudby, divadiel, diskusií, workshopov, filmov a výtvarných aktivít. K už skôr potvrdeným menám budúceho ročníka patria Björk, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, Caribou, Clean Bandit, José González, The Cinematic Orchestra, Rodrigo y Gabriela, Zrní s Janáčkovou filharmóniou, Caravan Palace, Swans, Klangkarussell, Other Lives, Dillon, Roni Size & Reprazent, Owen Pallett, Sly & Robbie Meet Nils Peter Molvaer, William Fitzsimmons, Faiz Ali Faiz, Avishai Cohen’s New York Division, Black Strobe, Electro Deluxe, Oscar And The Wolf, Choir of Young Believers, Heymoonshaker, The Dumplings, John J Presley, The Mispers, Bazzookas, CoCo & The Butterfields, Nicolas Pellerin et les Grands Hurleurs, Abavuki, The Crooked Fiddle Band a NO Blues.

V súčasnosti sú k dispozícii štvordenné vstupenky v sieti Eventim. V predpredaji sú už taktiež jednodenné vstupenky, ubytovanie v kempe pri areáli, parkovanie pri areáli a pri kempe. Viac informácii na www.colours.cz.

Portál 24hod.sk informoval Zdenko Hanout

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Colours of Ostrava pridávajú Kasabian, Clean Bandit, Rodrigo y Gabriela, Zrní s Janáčkovou filharmóniou Ostrava a nový electro stage (4. 3. 2015)
 Rudimental na Colours of Ostrava 2015 v kompletnej zostave! (24. 2. 2015)
 Islandská speváčka Björk predstaví na Colours of Ostrava 2015 nový album Vulnicura (11. 2. 2015)
 S nomináciami na Grammy a Brit Awards príde na Colours of Ostrava 2015 speváčka St. Vincent a s exkluzívnou zostavou sa predvedie skladateľ Avishai Cohen (4. 2. 2015)
 Festival Colours of Ostrava 2015 pridáva: švédsky pesničkár José Gonzáles, hviezdy labelu Ninja Tune The Cinematic Orchestra a veterán drum'n'bassu Roni Size (13. 1. 2015)
 Program Colours of Ostrava 2015 s elektrotanečnou hudbou Caribou a hviezdami elektro-swingu Caravan Palace (22. 12. 2014)
 Ďalšie hviezdy Colours of Ostrava 2015: roztancovaný britský spevák Mika a pohlcujúca gitarová legenda Swans (17. 12. 2014)
 Prvé mená Colours of Ostrava 2015: legendy jamajského reggae Sly & Robbie sa spoja s nórskym trumpetistom Nilsom Petterom Molværom (20. 11. 2014)
 Foto: Colours of Ostrava 2014 (23. 7. 2014)
 Video: Robert Plant ohúril na Colours of Ostrava 2014 hitmi Led Zeppelin (21. 7. 2014)nasledujúci článok >>
Video: Do kín prichádza nový dokument Jara Vojteka Tak ďaleko, tak blízko - zavedie nás do sveta autistov
<< predchádzajúci článok
Recenzia: Noemova archa ako bonbónik či kus čokolády nielen pre deti