06. marca 2010

Corgoň liga: Dunajská Streda - Žilina

DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:2 (0:1) Gól: 1. a 65. T. Oravec, ŽK: 63. Sariyar, 78. Bajevski - 60. Šourek, 64. Pečalka, ...

Pavol Hapal

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) -

DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Gól: 1. a 65. T. Oravec, ŽK: 63. Sariyar, 78. Bajevski - 60. Šourek, 64. Pečalka, rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Cuninka, 3512 divákov

D. Streda: Szamotulski - Helísek, Adiaba (68. Seelaus), Marcin, Kazlauskas (62. Koejoe) - Wau Nyron, Michellini, Sariyar, Palla - Vidakovič, Bajevski (87. N´Kendo)
Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Šourek, V. Leitner (52. P. Mráz) - D. Kobylík, Pečalka, Jež, M. Vyskočil (89. Zlatkovič) - I. Lietava (69. Majtán), T. Oravec

Prvý polčas celkom ovládla Žilina, ktorá od začiatku prezentovala svoju rozohratosť a väčšiu kombinačnú vyspelosť. Dopomohla im aj veľká nerozohratosť domácej obrany s novým brankárom a hlavne bleskurýchly gól, keď už v 18. sekunde po Pečalkovom vysunutí dravý Lietava využil zaváhanie Adiabu a Szamotulského, vypichol im šikovne loptu, posunul ju Oravcovi a ten už mal pred sebou iba prázdnu bránku. Už v 14. min mohol vyrovnať Sariyar, keď nikým neatakovaný pred Dúbravkom poslal peknú prihrávku od Waua vysoko nad. Vzápätí najlepší hráč domácich Bajevski vykľučkoval celú žilinskú obranu, ideálne naservíroval Pallovi, ktorý však spoza šestnástky tesne minul pravý dolný kút. V 18. min sa dožadovala žilinská lavička penalty, ale rozhodca Trutz ohodnotil súboj Marcina s Oravcom v šestnástke ako úmyselný pád žilinského útočníka, avšak za filmovanie žltú kartu neudelil. Od 30. min hlavne dvojica Pečálka - Kobylík často ohrozovala domáceho brankára, ale ani Oravec a Lietava nevyužili dobré šance na zvýšenie a tak mohol opäť vyrovnať DAC, keď v 37. min opäť Bajevski šikovne ušiel po ľavej strane, krásne prihral Sariyarovi, ale jeho strelu z bránkovej čiary odvrátil Leitner. V závere mal neistý domáci brankár šťastie, keď po rohu Kobylíka Pečálkova hlavička už mierila do vinkľa, ale Marcin pomocou brvna zastúpil Szamotulského v poslednej chvíli.

Druhý polčas už zďaleka nepriniesol toľko futbalových momentov, Žilina sa stiahla pred vlastnú šestnástku a vyčkávala na brejky. Táto taktika hosťom vyšla v 65. min, keď po nevinne vyzerajúcej akcii opäť zaváhal Adiaba a darovanú tutovku Oravec chladnokrvne premenil - 0:2. V 73. min už taký úspešný nebol Jež, keď sám pred Szamotulskim nechal vyniknúť domáceho gólmana. V 78. min DAC predsa len mohol zdramatizovať zápas, keď Sariyar vysunul Bajevského. Ten sa rútil sám na brankára, Mráz ho nedovolene zastavil zozadu. Na druhej strane hlavný rozhodca Trutz po rohovom kope neuznal gól po útočnom faule jedného zo Žilinčanov.

Hlasy:
Kurt Garger (tréner D. Stredy): "Žilina síce vyhrala zaslúžene, ale my sme im dopomohli k víťazstvu dvoma obrovskými chybami, kombinačne dopredu sme ukázali aké, také možnosti. Hádam by sme si zaslúžili aj vyrovnať do polčasu, čo sa bohužiaľ nepodarilo a po druhom inkasovanom góle už líder tabuľky pokojne kontroloval priebeh zápasu."

Pavol Hapal (tréner Žiliny): "Samozrejme bolo príjemné, že sa nám podarilo bleskurýchlo dostať do vedenia. Aj Dunajská Streda ukázala dobré momenty v ofenzíve, ale my sme mali väčšie tutovky a do polčasu sme už mali viesť minimálne 2:0. Herne a kombinačne sme boli lepší, teší ma aj výkon, aj zaslúžené víťazstvo."

NHL: Výhra Haláka, tri slovenské asistencie