07. marca 2010

NHL: Výhra Haláka, tri slovenské asistencie

Slovenskí hokejisti Miroslav Šatan a Zdeno Chára sa asistenciami podieľali na výhre Bostonu 3:2 v sobotňajšom zápase NHL na ...

Jaroslav Halák

ilustračné foto: SITA/Tomáš Benedikovič

PITTSBURGH 7. marca (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejisti Miroslav Šatan a Zdeno Chára sa asistenciami podieľali na výhre Bostonu 3:2 v sobotňajšom zápase NHL na ľade New York Islanders. Chára zaznamenal tridsiatu gólovú prihrávku v sezóne, Šatan štvrtú. Hrdinom duelu bol brankár Bruins Tim Thomas, ktorý kryl 37 striel hráčov Islanders. Výborným výkonom sa vo svojom prvom zápase v bránke Montrealu po olympijskej prestávke prezentoval Jaroslav Halák, ktorý zneškodnil 23 striel hráčov Los Angeles a pomohol Canadiens k výhre 4:2 na ľade Staples Centra. Domáci Michal Handzuš si pripísal jednu asistenciu. Premiéru v drese Anaheimu absolvoval vo Phoenixe Ľubomír Višňovský. Reprezentačný obranca strávil na ľade takmer 26 minút, počas ktorých sa prezentoval troma strelami. Jeho tím napokon prehral hladko 0:4. Prvý duel po ZOH odohral za New York Rangers Marián Gáborík, na ľade Washingtonu sa ani raz z troch streleckých pokusov nepresadil a jeho tím prehral 0:2.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Pittsburgh - Dallas 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
New York Islanders - Boston 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) - Miroslav Šatan 0+1, Zdeno Chára (obaja Boston) 0+1
Phoenix - Anaheim 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
San Jose - Columbus 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Florida - Carolina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Colorado - St. Louis 7:3 (2:1, 4:1, 1:1)
Ottawa - Toronto 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Tampa Bay - Atlanta 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Los Angeles - Montreal 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) - Michal Handzuš (LA) 0+1, Jaroslav Halák (MON) mal 23 úspešných zákrokov
Washington - New York Rangers 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

NBA: Cleveland zaplatil za luxus
Corgoň liga: Dunajská Streda - Žilina