21. októbra 2006

Corgoň liga - zápasy 17. kola

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 17. kola futbalovej Corgoň ligy: Inter Bratislava - FC Nitra 3:0 (1:0) Góly: 25. Kunzo (z 11 m), 52. Švancara, 90.+ Hodek, ŽK: 15. ...

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 17. kola futbalovej Corgoň ligy:

Inter Bratislava - FC Nitra 3:0 (1:0)
Góly: 25. Kunzo (z 11 m), 52. Švancara, 90.+ Hodek, ŽK: 15. Kaprálik, 50. Petrán, 51. Šlahor - 25. Čeman, 58. M. Farkaš, ČK: 71. Čeman (Nitra) po 2. ŽK, rozhodovali: Micheľ - Palušák, Weiss, 1156 divákov
Inter Bratislava: Bernady - Kaprálik, Friga, R. Kunzo, Petrán - Musil (84. Tarek), Peter Majerník, R. Urban (66. Hejčík), Hodek - Švancara, Šlahor (78. Dirnbach)
FC Nitra: Senecký - Mittchell (56. Sloboda), Szórád (79. Erik Hrnčár), Čeman, Ďatko - M. Farkaš - Bališ (56. Čižmár), Babic, Grajciar, P. Farkaš - Čurgali
V tradične komornej atmosfére na bratislavských Pasienkoch začali obe mužstvá vo svižnom tempe, ale šance, ktoré by si zaslúžili prívlastok gólové, sa nerodili. Na konci úvodnej štvrťhodiny sa po rohovom kope hostí dostala lopta nečakane k Čurgalimu, ale od neho sa odrazila tesne vedľa pravej žrde Bernadyho bránky. V 19. min to technickou strelou spoza hranice pokutového územia skúšal domáci Musil, ale išlo to tesne nad. Vzápätí rozohrali rýchlu akciu Nitrania, Bališ potiahol po pravej strane, prihral pred bránku, ale Čurgalimu tiesnenému dvoma stopérmi, zobral loptu z kopačky Bernady. V 25. min Šlahor po súboji s Čemanom v šestnástke hostí padol a rozhodca Micheľ to posúdil ako faul nitrianskeho obrancu. Z nariadenej penalty Radoslav Kunzo poslal loptu do opačného rohu, ako išiel brankár Senecký a svojím šiestym tohtosezónnym gólom si upevnil pozíciu najlepšieho zakončovateľa žlto-čiernych. Z prvej polovice stojí za zmienku ešte šanca hostí, ktorú pred úplne prázdnou bránkou odkopnutím lopty na roh vyriešil Musil. Český legionár v drese Interu mal hneď v úvode druhého polčasu na kopačke zvýšenie vedenia domácich. Šlahorovu strelu z ľavej strany vyrazil Senecký rovno pred neho, ale potom aj jemu hosťujúci gólman skvelým zákrokom pokazil radosť. V 52. min bol však ochranca nitrianskej svätyne prikrátky na prudkú strelu, ktorou Švancara zakončil svoj samostatný únik. Dvadsať minút pred koncom vytiahol rozhodca Micheľ po druhý raz žltú kartu hosťujúcemu Čemanovi a Nitrania tak dohrávali iba desiati. Domáci však "presilovku" dlho nedokázali využiť. Najskôr ich stopercentnú šancu spálil Šlahor, na druhej strane z uhla iba bočnú sieť trafil Sloboda. Keď sa už zdalo, že sa výsledok meniť nebude, trafil v nadstavenom čase do čierneho Hodek a uzavrel na konečných 3:0. Inter vyhral tretí zápas v rade na domácom trávniku (predtým Banská Bystrica a Trnava vždy 2:0) a na ôsmu priečku v tabuľke zaisťujúcu účasť v boji o titul mu chýba už iba jediný bod.
Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Víťazstvo je veľmi pekné, myslím si, že diváci videli obojstranne dobrú hru. Súper bol futbalovo veľmi kvalitný, konečný výsledok nezodpovedá dianiu na ihrisku. Pomaly ideme výkonnosťou hore, stále ostávame v hre o prvú osmičku. Hráči však musia ostať pri zemi."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Takúto prehru sme si nezaslúžili. Myslím si, že jedným z rozhodujúcich momentov bola veľmi prísna penalta, ktorou sa súper ujal vedenia. Nechcem to však zvaľovať na rozhodcu, zápas sme si prehrali sami. Šance, aké sme v stretnutí mali, sa musia premieňať. Veľmi sme si skomplikovali situáciu, boj o osmičku však nevzdávame."

Spartak Trnava - AS Trenčín 3:2 (2:2)
Góly: 28. Kožuch, 45. Ujlaky (z 11 m), 86. Kriss - 6. Dobeš, 17. Štyvar, ŽK: 23. Novisedlák, 89. Štyvar, 75. Krško (všetci Trenčín), rozhodovali: Trutz - Slyško, Csabay, 2115 divákov
Trnava: Lipčák - Filip, Hrabal (20. T. Hanzel), Poljovka, Turtenwald - P. Ďuriš, Kopúnek, Čakajík (46. Juhás) - Ujlaky - Kožuch (90. Blaha), Kriss
Trenčín: Hodál - Krško, Doležaj, Mičenec, Kasálek (42. Kubica) - Marček - Dobeš, Czinege, Obal (62. Baranyai), Novisedlák (77. Lešták) - Štyvar
Pre Trnavu to bol dôležitý zápas jesene s prívlastkom "buď - alebo". V I. polčase to bol priemerný futbal, ale päť gólov bolo kompenzáciou za herný prejav tímov. Domáci ako už tradične začali náporom, ale ich neplodná aktivita bola odrazom nepohody, nervozity a najmä psychického tlaku z nutnosti vyhrať. Na druhej strane snaživý hostia z Trenčína prvú ponúknutú šancu využili. Už v 6. min po nedorozumení trnavských obrancov Hrabala s Poljovkom sa k lopte dostal Obal, ktorý našiel Dobeša a ten strelou k pravej žrdi otvoril skóre - 0:1. Už o 9. min pridali gólovú poistku Trenčania, keď po centri Czinegeho si na loptu najvyššie vyskočil Štyvar a presnou strelou do šibenice upravil na 0:2. V tomto momente na trávnik aj do hľadiska vnikla nervozita a ozýval sa aj piskot. Trnavčania sa nevzdávali a aj napriek nepriaznivému stavu skúsili otočiť vývoj zápasu. Na nohy ich postavil v 28. min Kožuch, ktorý po centri Ďuriša strelou pod brvno znížil na 1:2. V 44. min hlavný rozhodca odpískal diskutabilný pokutový kop po súboji Mičenca s Krissom, ktorý Ujlaky bezpečne premenil - 2:2. Po zmene strán si oba tímy akoby vystrieľali pušný prach, hral sa iba rýchly medzišestnástkový futbal. Šancí bolo málo, a tie, ktoré boli, góly nepriniesli. Domáci zúfalo dobíjali trenčiansky obranný val. Vykúpenie priniesla 86. minúta, keď Kožuch vyhral s Mičencom hlavičkový súboj v šestnástke Kožuch a Kriss zblízka doťukol na konenčých 3:2.
Hlasy:
Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Za veľkú snahu a bojovnosť sme si výhru zaslúžili. Začiatok zápasu nám neprial, zaskočili nás rýchle góly hostí po hrubých chybách Hrabala. Hra bola dynamická a góly, ktoré sme dali, boli potešením pre oko diváka. Veril som v obrat stavu. Po prestávke to bolo vyrovnanejšie, cením si túžbu kolektívu po víťazstve."
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "Prevzal som tím v kritickej situácii na poslednom mieste tabuľky. Úvod nám vyšiel dobre, viedli sme 2:0. Veľmi sme chceli v Trnave vyhrať. Žiaľ, prehrali sme dobre rozohraný zápas vlastnými chybami. Druhý polčas sme hrali pasívne, čo sa nám vypomstilo. Domáci vycítili šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, my sme ho nezvládli a prehrali."

Dukla Banská Bystrica - FC Senec 1:1 (1:1)
Góly: 41. M. Pančík ml. - 33. Guldan, ŽK: 22. Velický, 35. Kotrys - 49. Guldan, 51. Pecha, 68. Marcin, rozhodovali: Šipoš - Medveď, Vindiš, 2516 divákov
Dukla: R. Zajac - Libič, Velický, Peter Farkaš, Kotrys - Pečovský, Wozniak, Bažík, M. Pančík ml. - Semeník (53. Medveď), Rendla (86. M. Ďuriš)
Senec: D. Perniš - Pecha, Matič, Ľ. Michalík, Marcin - Papaj, Guldan, Matej Kováč, Moughfire - E. Takáč (90. Harsányi), Anane (88. Djim Ray)
V Banskej Bystrici začali útočnejšie domáci futbalisti, už v 8. min mohol Rendla využiť zaváhanie hosťujúcej obrany. V 17. min napriahol z hranice šestnástky Pečovský a jeho tečovaná lopta len tesne minula pravú žrď Pernišovej svätyne. Oba tímy predvádzali priemerný futbal, ktorý okorenil gólom Senec, keď po rýchlom protiútoku dostal dobrú loptu Guldan a po jeho strele brankár Zajac kapituloval, keď loptu tečoval ešte Wozniak. Bola to vôbec prvá strela na bránku Dukly. Domáci sa presadili v 41. min, center Pečovského posunul Semeník na voľného Pančíka, ktorý si pohodlne spracoval loptu a presne k žrdi vyrovnal - 1:1. Banská Bystrica mohla ešte pred prestávkou rozhodnúť o polčasovom vedení, ak by Kotrys hlavičkoval presnejšie. V druhom polčase boli nebezpečnejší hostia, mali viac šancí, i keď domáci boli herne lepší. V 56. min unikol po pravej strane Anane, jeho krížna strela lopta iba tesne minula pravú žrď Zajacovej bránky. Potom mohol po rohovom kope skórovať Takáč, ktorý tvrdo vystrelil, no na bránkovej čiare zastúpil Zajaca Pančík. Po hodine hry sa predviedli aj fanúšikovia Dukly, ktorí na rozcvičujúcich sa hosťujúcich hráčov čiernej pleti nahádzali banány. Hostia pokračovali vo svojej aktivite, spoliehali sa na rýchle brejky, v 70. min Moughfire našiel pred bránkou Ananeho, ktorý sa však pred Zajacom nepresadil a o pár minút Takáč z hranice šestnástky prestrelil. Až potom pohrozila Dukla, keď po centri Pančíka spálil najväčšiu šancu domácich v II. polčase Rendla. V čistej príležitosti v 83. min však Perniš s jeho slabým pokusom nemal väčšie problémy. Keďže strelci oboch tímov už do záverečného hvizdu rozhodcu nič nevymysleli, stretnutie sa skončilo zmierlivou remízou.
Hlasy:
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "Zaskočil nás úvodný gól Senca, po ňom sme začali byť nervóznejší, no napriek tomu sa nám podarilo vyrovnať. Vedeli sme, že Senec má veľmi dobrých brejkových hráčov, v druhom polčase to potvrdili. Hostia boli nebezpeční, no mohli sme streliť rozhodujúci gól aj my, ak by sa v čistej šanci presadil náš mladý útočník Rendla. Nechcem sa vyhovárať, ale faktom zostáva, že mám sedem zranených hráčov, fanúšikovia by to mohli pochopiť."
Jozef Valovič (tréner Senca): "Remíza 1:1 v prvom polčase zodpovedala hre, no v druhom sme mohli pomýšľať aj na zisk troch bodov. Mali sme niekoľko šancí, ktoré sme nepremenili. Body nám chýbajú a v zápasoch, ktoré môžeme vyhrať, iba remizujeme. A presne tak to bolo aj dnes."

MŠK Žilina - Artmedia Bratislava 3:0 (1:0)
Góly: 24. a 72. A. Nemec, 90. Belák, ŽK: 26. Čvirik, 31. R. Konečný, 40. G. Straka (všetci Artmedia), rozhodovali: Olšiak - Ružbarský, Pastorek, 6093 divákov
Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner - Štrba - Devátý (84. Belák), Vršič, Jež - Porázik (60. Šesták), A. Nemec (88. Ramos)
Artmedia: Kamenár - Buryán (61. V. Gajdoš), Debnár, R. Konečný, Čvirik (80. P. Mráz) - Čišovský, J. Kozák, G. Straka, M. Ďurica (71. Tchuř) - Oravec, Reiter
Šláger kola sa začal opatrne, až v 10. min namieril dobre z 25 m Štrba, ale jeho strele chýbala razancia. O deväť minút na to sa pekne na hranici šestnástky uvoľnil Porázik, ale jeho krížna strela šla vedľa ľavej žrde. V 24. min však po nakrátko zahranom rohu odcentroval Jež do malého vápna, Vomáčkovu hlavičku stihol ešte Kamenár vyraziť, ale len na hlavu Adama Nemca, ktorý otvoril skóre - 1:0. Ďalší Vomáčkov pokus hlavou stlmil v 28. min jeden z hostí vedľa brány a v 32. min musel Kamenár po priamom kope Vršiča boxovať loptu do bezpečia. Prvú vážnejšiu šancu mali Petržalčania v 37. min, ale Konečný loptu netrafil dobre a tá putovala vedľa ľavej žrde. V druhom polčase boli oveľa aktívnejší žlto-zelení, a už dve minúty po prestávke letel Ježov oblúčik nad bránu hostí. Najvážnejšiu šancu Artmedie začal v 56. min Ďurica, ktorý prihral do vyloženej pozície Reiterovi, ale Kuciak mu výborne gólovú strelu zlikvidoval. Po tomto momente domáci ešte viac búšili do Petržalčanov, a po hodine hry, keď prechod do útoku oživil aj striedajúci Šesták, začal trávnik pred Kamenárom "horieť". Žilinčania si v rýchlom slede vypracovali štyri čisté šance, najviac volala po góle Ježova strela do ľavej žrde v 66. min. Nebezpečný bol aj Šestákov center, ktorý Jež pred odkrytou bránou poslal z prvej vedľa. Domáci sa však predsa len dočkali, keď v 72. min Konečný s Debnárom svojími chybami "vyrobili" šancu pre Nemca, ten nezaváhal a desiatym gólom v sezóne poistil Žiline vedenie. Tabuľkový líder až do záveru držal taktovku stretnutia pevne v rukách a v poslednej minúte zakončil akciu striedajúcich hráčov Šestáka s Ramosom ďalší hráč z lavičky Ivan Belák, ktorý gólom do prázdnej brány pečatil na konečných 3:0.
Hlasy:
Pavol Vrba (tréner Žiliny): "Som rád, že sme zvládli tento ťažký zápas proti najlepšiemu súperovi v jesennej časti. S tým, že vyhráme 3:0, sme nepočítali, ale samozrejme, že nás to teší. Prehra je možno krutá pre súpera, ale zaslúžená."
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Žilina vyhrala zaslúžene, strelila nám tri góly. Nezahrali sme dnes podľa predstáv, vedeli sme že Žilina má silné štandardné situácie a práve po jednej z nich sme inkasovali prvý gól. Domáci mali loptu zväčša pod kontrolou, my sme mali niekoľko protiútokov. Možno by sa zápas vyvíjal inak, ak by Reiter za stavu 1:0 premenil čistú šancu. Dnes sme spravili viac chýb ako súper, ľahko sme strácali lopty a domáci nás za to potrestali."

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:1 (1:0)
Góly: 39. Dvorník - 75. Krakovský, ŽK: 88. Dvorník - 52. Bašista, 86. Bicák, rozhodovali: Richtárik - E. Cuninka, Likavský, 3235 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Ďubek (85. Dovičovič) - Zošák (59. P. Maslo), Žofčák, Břežný, Božok - Babnič (51. M. Tomčák), Nezmar
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, I. Kozák, Bašista (55. Kolbas) - Školník (46. Krakovský) - M. Sovič (65. Cicman), Pavol Majerník, Bicák, R. Šimko - Pavol Jurčo
Od úvodného hvizdu boli lepší domáci. V 11. min vyslal Nezmar z 18 metrov prudkú strelu, Putnocký v bránke hostí však bol pozorný. O dve minúty neskôr vyskúšal na opačnej strane Hajdúchov reflex ďalekonosnou strelou Jurčo. V 16. min sa zrodila dovtedy najkrajšia akcia zápasu. Lopta kolovala po osi, Božok, Žofčák, Nezmar a posledný menovaný zakončil hlavičkou ponad. V 28. min priamy kop Žofčáka skončil na pravej žrdi košickej bránky a tlak domácich pokračoval. V 34. min po predchádzajúcom rohovom kope z ľavej strany zaznamenal strelecký pokus zdiaľky Zošák, lopta však medzi žrde neletela. Druhú polovicu zápasu otváral v 39. min Žofčákov trestný kop z pravej strany. Našiel dobre postaveného Dvorníka, ktorého "koníček" najskôr pristál na brvne a vzápätí dopadol niekoľko centimetrov za bránkovou čiarou - 1:0. V nadstavenom čase si vyslúžil potlesk za pohotovú strelu z 11 metrov Božok. Dve minúty po prestávke mohol zvýšiť vedenie domácich Babnič, gólovej príležitosti sa však zľakol. V 59. minúte, po predchádzajúcej fáze bez väčšieho vzruchu, sa prezentoval strelou do brvna Břežný a o niekoľko sekúnd neskôr zaujala Nezmarova šanca. Paradoxne ružomberské príležitosti prišli v čase, keď hostia začali ožívať a častejšie boli na súperovej polovici. Ružomberčania však vycítili, že jednogólové vedenie treba poistiť a znovu sa začali viac tlačiť do veľkého "vápna" súpera. V 75. minúte však prišiel pre domácich šok: lopta po hlavičke striedajúceho Krakovského Hajdúchovi vypadla z rúk a hlavný rozhodca usúdil, že už bola za bránkovou čiarou. V závere sa domáci usilovali ešte strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale márne.
Hlasy:
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Dnes sme nemali dosť šťastia, no ani dostatok streleckej pohotovosti v zakončovaní. Dostali sme dosť kuriózny gól, ale aj to sa niekedy stáva. Strata bodov je pre nás dosť nepríjemná."
Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Do I. polčasu sme vyrukovali s defenzívnou taktikou. Domáci mali šance, my sme ich neraz odvracali len so šťastím. V úvode II. polčasu Ružomberok ešte vystupňoval tlak, šance však nevyužil a paradoxne, gól sme dali my. So ziskom bodu sme veľmi spokojní."

ZŤS Dubnica - Slovan Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ Adámik - 78. Ševela, ŽK: 42. Jonáš, 48. Špendla - 62. Poliaček, rozhodovali: Vlk - Balko, Mókoš, 3200 divákov
Dubnica: Holec - Pleva, Špendla (58. Adámik) , Kopačka, Jonáš (44. Kuzma) - Grendel (79. J. Zápotoka), Držík, Bruško, Ondráš - Kiška, M. Filo ml.
Slovan: Prole - Ševela, Hanek, Polgár, Urgela - Slovák (38. Kosmeľ), M. Kubala, Chlebek, P. Sedlák, Poliaček (67. Vyskočil) - Masaryk (90. M. Otočka)
Dubnica mala po zlých výsledkoch v predchádzajúcich zápasoch ťažkú pozíciu, ale proti Slovanu chcela vyhrať a získať dôležité tri body. Domáci však od úvodu pôsobili príliš nervózne. Slovan svoj zámer - zabodovať - plnil ľahšie. Hral so zabezpečenej obrany, ktorá nedávala Dubničanom veľkú šancu na prekonanie Proleho. Zo slovanistov bol nebezpečný Samuel Slovák, po jeho zranení v 38. minúte prebral úlohu najnebezpečnejšieho hráča Poliaček. Na hrote začal byť aktívny Masaryk. Oba góly sa napokon zrodili po rohových kopoch. Najskôr v 78. minúte po rohu Sedláka prekonal dubnického gólmana Holeca Ševela, aspoň bod pre domácich však zachránil v poslednej minúte nadstaveného času striedajúci Adámik po rohovom kope Jána Zápotoku sa dostal k lopte a prepasíroval ju do siete Slovana - 1:1.
Hlasy po zápase:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Obidvom súperom išlo v zápase o veľa. My sme boli nervóznejší, veľmi sme chceli vyhrať, lebo predtým sa nám to už v deviatich zápasoch nepodarilo. Dnes nás podržal brankár Holec, v závere sa k nám priklonilo šťastie a v poslednej minúte sme vyrovnali."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Odohrali sme takticky dobrý zápas, aj sme si vytvorili dostatok príležitostí. Ešte minútu pred koncom zápasu sme viedli, no napokon posledný rohový kop zmenil konečný výsledok. Nič sa však nedeje, takto to vo futbale chodí. Nehrali sme síce zle, ale nedokázali sme si, žiaľ, udržať víťazstvo."