Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2021

COVID pas bol vnímaný ako strašiak či nástroj totality, teraz je podľa Klusa symbolom otvorenej a bezpečnejšej EurópyCOVID pas je funkčným symbolom výrazne viac otvorenej a bezpečnej Európy. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie ...Zdieľať
gettyimages 1310568227 676x451 21.10.2021  - COVID pas je funkčným symbolom výrazne viac otvorenej a bezpečnej Európy. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS). Upresnil, že členské štáty Európskej únie (EÚ) vydali už vyše pol miliardy COVID pasov.

Strašiak a nástroj totality EÚKlus poukázal, že pasy boli spočiatku vnímané ako strašiak či nástroj totality EÚ. Tieto obavy sa podľa neho ukázali ako zbytočné, keďže pas sa stal kľúčovým prvkom spoločnej reakcie EÚ na pandémiu COVID-19.

„Preukaz, ktorý obsahuje údaje o očkovaní, vykonaní testu či prekonaní tohto ochorenia, výrazne uľahčuje občanom bezpečnejšie cestovanie v čase pandémie a súčasne tak podporuje ťažko zasiahnuté odvetvie cestovného ruchu,“ vyhlásil štátny tajomník.

Prieskum Eurobarometra


Do systému vzájomného uznávania podobných dokladov sa už zapojilo 43 krajín na štyroch kontinentoch, z toho 27 je členských štátov EÚ, tri krajiny Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP), Švajčiarsko a ďalších 12 krajín.

„Európsku komisiu zároveň oslovilo celkovo 60 tretích krajín, ktoré majú záujem pripojiť sa do systému EÚ. S takmer polovicou aktuálne prebiehajú technické diskusie,“ zdôraznil Klus.

Štátny tajomník rezortu diplomacie pripomenul aj prieskum Eurobarometra, podľa ktorého sa približne dve tretiny (65 percent) respondentov vyjadrilo, že COVID pas EÚ je najbezpečnejším prostriedkom na voľné cestovanie po Európe počas pandémie.


Zdroj: Webnoviny.sk - COVID pas bol vnímaný ako strašiak či nástroj totality, teraz je podľa Klusa symbolom otvorenej a bezpečnejšej Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Covidová situácia v rumunských nemocniciach je apokalyptická (21. 10. 2021)
 Koronavírus: Opäť zistili viac ako 3000 prípadov COVID-19. V nemocniciach je už 1052 pacientov (21. 10. 2021)
 Česi musia opäť nosiť respirátory, vláda sprísnila aj niekoľko ďalších opatrení (20. 10. 2021)
 Situácia v čiernom okrese Stará Ľubovňa sa zhoršuje, problematická je už aj osada v Kolačkove (20. 10. 2021)
 Na Slovensku od pondelka pribudnú čierne aj bordové okresy, ubudlo oranžových a červených je 27 (20. 10. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 3480 prípadov nákazy, najviac v rámci tretej vlny (20. 10. 2021)
 Británia hlási najvyšší denný nárast úmrtí na covid od marca (20. 10. 2021)
 Singapur má rekordný nárast covidu, zaočkovaných je 84 percent ľudí (20. 10. 2021)
 Lengvarský nechce zaočkovaným nič sľubovať, o prípadnej zmene COVID automatu musia rozhodnúť odborníci (19. 10. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 10 úmrtí a stovky nakazených, počet hospitalizovaných sa prehupol cez tisícku (19. 10. 2021)nasledujúci článok >>
Milióny eur z pandemickej prvej pomoci poslal štát schránkovým firmám, viaceré majú aj podlžnosti na daniach
<< predchádzajúci článok
Slováci sú už z pandémie koronavírusu unavení, ochota dodržiavať opatrenia je na minime

COVID pas bol vnímaný ako strašiak či nástroj totality, teraz je podľa Klusa symbolom otvorenej a bezpečnejšej Európy - diskusné fórum čitateľov