08. júla 2016

Cummings zvíťazil na úvod Pyrenejí, Van Avermaet zvýšil náskok

Víťazné gesto britského cyklistu Stephena Cummingsa (Team Dimension Data) v cieli 7. etapy 103. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Tour de France z L'Isle-Jourdain do Lac de Payolle (162,5 km) 8. júla 2016. Foto: TASR/AP
Lac de Payolle 8. júla (TASR) - Britský cyklista Stephen Cummings bol časom 3:51:58 hodiny najrýchlejší v piatkovej siedmej etape prestížnych pretekov Tour de France. Úsek z L'Isle-Jourdain do Lac de Payolle meral 162,5 kilometra a krátko pred finišom sa nachádzalo slávne stúpanie Col d'Aspin, ktoré otvorilo tri dni v Pyrenejách.

Belgičan Greg Van Avermaet prišiel do cieľa na piatej priečke s mankom 3:04 minúty, zásluhou čoho si žltý dres vedúceho pretekára celkovej klasifikácie oblečie aj v sobotu. Jazdec stajne BMC dokonca zvýšil svoj náskok. "Súperi útočili od štartu, svojou účasťou v úniku som chcel odbremeniť kolegov. Myslím si, že to bolo rozumné rozhodnutie. Nenadreli sa tak veľmi a nestratili sme žlté tričko," uviedol Van Avermaet pre server cyclingnews.com.

Cummings pretavil na víťazstvo samostatný únik a pre svoj tím Dimension Data získal už štvrté prvenstvo v tohtoročnej edícii. Tri predošlé má na konte Mark Cavendish, ktorý bol spoločne so Slovákom Petrom Saganom v početnom úniku na začiatku etapy.