Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. septembra 2020

Daimler zaplatí USA viac ako miliardu dolárov, aby urovnal obvinenia z klamania pri kontrole emisiíNemecká automobilka Daimler AG a jej dcéra Mercedes-Benz USA súhlasili so zaplatením 1,5 mld. USD americkej vláde a regulačným úradom štátu Kalifornia, aby urovnali obvinenia z klamania pri kontrole ...Zdieľať
germany_daimler_earns_82764 55aacfaa829e45358f565a2966968e53 min 676x405 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká automobilka Daimler AG a jej dcéra Mercedes-Benz USA súhlasili so zaplatením 1,5 mld. USD americkej vláde a regulačným úradom štátu Kalifornia, aby urovnali obvinenia z klamania pri kontrole emisií.


Ministerstvo spravodlivosti USA, americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) a úrad kalifornského generálneho prokurátora tvrdia, že Daimler porušil zákony o ochrane životného prostredia tým, že používal softvér na obchádzanie testovania emisií.

Pritom podľa nich v USA predal zhruba 250 tis. áut s dieselovými motormi, ktoré nevyhovovali kalifornskej a federálnej legislatíve.

Urovnanie, ktorého súčasťou sú pokuty, zároveň vyžaduje, aby Daimler opravil vozidlá. Okrem toho spoločnosť zaplatí 700 mil. USD, aby urovnala žaloby zo strany amerických spotrebiteľov.

Automobilka však uviedla, že nemá povinnosť spätne autá odkúpiť, ako to bolo v prípade Volkswagenu, ani sa v nej nevykoná inšpekcia, aby sa zhodnotila realizácia urovnania.

"Vyriešením týchto procesov sa Daimler vyhol zdĺhavým súdnym pojednávaniam, s ktorými sú spojené právne a finančné riziká," uviedla firma vo vyhlásení.

(1 EUR = 1,1876 USD)


Zdroj: Webnoviny.sk - Daimler zaplatí USA viac ako miliardu dolárov, aby urovnal obvinenia z klamania pri kontrole emisií © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únie
<< predchádzajúci článok
Ústavný súd dal súhlas na vzatie do väzby pre sudcu Daniela Béreša

Daimler zaplatí USA viac ako miliardu dolárov, aby urovnal obvinenia z klamania pri kontrole emisií - diskusné fórum čitateľov