Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. septembra 2020

Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únieHodinová cena práce na Slovensku počas apríla až júna medziročne stúpla viac ako bol priemer v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. Celková cena práce v SR sa zvýšila o 7 percent, pričom mzdy a ...Zdieľať
gettyimages 840513768 676x449 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hodinová cena práce na Slovensku počas apríla až júna medziročne stúpla viac ako bol priemer v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. Celková cena práce v SR sa zvýšila o 7 percent, pričom mzdy a platy posilnili o 12,1 percenta a ostatné zložky ceny práce o 8 percent klesli.


V rámci eurozóny celková cena práce vzrástla o 4,2 percenta a v celej EÚ o 4,1 percenta. Informoval o tom v utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Mzdy a platy v rámci celej eurozóny sa v druhom kvartáli medziročne zvýšili o 5,2 percenta a ostatné zložky ceny práce posilnili o 0,8 percenta. V rámci celej Európskej únie mzdy a platy počas apríla až júna v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpli o 5,3 percenta a nemzdové položky ceny práce sa zvýšili o 0,1 percenta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Američanom hrozí „svojvoľné zadržanie“, ak budú cestovať do Číny a Hongkongu
<< predchádzajúci článok
V meste Bílina vybuchol policajný sklad vyradenej munície (foto)

Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únie - diskusné fórum čitateľov