Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. augusta 2012

Ďalšie faux pas Mitta Romneyho, zmýlil si sikhov so šejkamiRepublikánsky rival úradujúceho prezidenta USA Baracka Obamu Mitt Romney sa v stredu dopustil ďalšieho slovného prešľapu. Tentoraz si v prejave, počas ktorého hovoril o nedeľňajšej ...Zdieľať
mitt romney WASHINGTON 8. augusta (WEBNOVINY) - Republikánsky rival úradujúceho prezidenta USA Baracka Obamu Mitt Romney sa v stredu dopustil ďalšieho slovného prešľapu.


Tentoraz si v prejave, počas ktorého hovoril o nedeľňajšej streľbe v sikhskom chráme, pomýlil sikhov so šejkami, lídrami v rámci arabskej komunity.

Romneyho hovorca Rick Gorka republikána obraňoval slovami o únave a podobne znejúcich výrazoch, ktoré si jednoducho zamenil.

Bývalý guvernér Massachusetts však nechtiac nadviazal na nedávne verbálne prerieknutia zo svojho júlového zaoceánskeho turné, počas ktorého najprv pobúril Britov spochybnením ich pripravenosti na olympijské hry a potom aj Palestínčanov označením Jeruzalema za hlavné mesto Izraela.

"Bol som dnes v Chicagu. Držali sme minútu ticha na počesť ľudí, ktorí prišli o svoje životy v tom šejkovom chráme. Zaznamenal som, že to bola tragédia z mnohých a mnohých dôvodov. Medzi iným aj preto, že títo ľudia, šejkovi ľudia, patria medzi najmierumilovnejšie osoby, aké si viete prestaviť," povedal Romney na margo šiestich obetí streľby vojnového veterána v sikhskom chráme v americkom štíte Wisconsin.

Páchateľa s rasistickými sklonmi podľa v stredu zverejnených zistení nezastrelila polícia, ale o život sa pripravil sám guľkou do hlavy.

Sikhizmus je piatym najväčším svetovým náboženstvom, ktoré je pôvodom z Indie. Sikhovia sú známi svojimi dlhými bradami a farebnými turbanmi, čo v USA spôsobuje ich časté zamieňanie s moslimami. Po útokoch z 11. septembra 2001 sa členovia náboženskej komunity stali terčmi viacerých fyzických útokov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španielski zbojníci kradli v obchodoch, jedlo dávali hladným
<< predchádzajúci článok
Buenos Aires zažíva dopravný kolaps, metro nejazdí päť dní