Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. januára 2009

Daň z motorových vozidiel priznalo zatiaľ zhruba 22 % daňovníkovTýždeň pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2008 bolo na daňové úrady doručených iba zhruba 22 % z počtu priznaní v predchádzajúcom zdaňovacom ...Zdieľať
BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) - Týždeň pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2008 bolo na daňové úrady doručených iba zhruba 22 % z počtu priznaní v predchádzajúcom zdaňovacom období. Daňové riaditeľstvo (DR) SR preto upozorňuje daňovníkov, že termín podania daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2008 je do 2. februára 2009. K 26. januáru tohto roka bolo na daňové úrady za toto zdaňovacie obdobie doručených celkovo 56 500 daňových priznaní, pričom za zdaňovacie obdobie roka 2007 bolo na daňových úradoch podaných celkom 254 tis. daňových priznaní. Agentúru SITA o tom informoval hovorca DR SR Miroslav Dobák.


Podať daňové priznanie môžu daňovníci osobne na daňovom úrade podľa miesta evidencie vozidla, písomne alebo elektronicky. Tlačivá si môžu vyzdvihnúť na podateľni daňového úradu, dostupné sú taktiež na internetovej stránke www.drsr.sk. "Uvedená webová stránka poskytuje potrebné informácie na vyplnenie daňového priznania. Podľa predbežných zistení je najčastejšou chybou vyplnenie príslušného tlačiva v oboch menách," doplnil Dobák. DR SR preto upozorňuje na vyplnenie daňového priznania v slovenských korunách, okrem predpokladanej dane na nasledujúce zdaňovacie obdobie, ktorá sa uvádza v eurách. Daň sa po prepočte konverzným kurzom uhrádza v eurách, zaokrúhlená na jeden eurocent nadol.
SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na zaplatenie dane z motorových vozidiel zostáva posledný týždeň (26. 1. 2009)
 Daň z motorových vozidiel sa vykazuje ešte v korunách (13. 1. 2009)
 Daň z motorových vozidiel treba zaplatiť do 2. februára (9. 1. 2009)
 BBSK zvýšila sadzby dane z motorových vozidiel (13. 12. 2007)nasledujúci článok >>
Cestovné v bratislavskej prímestskej doprave bude od nedele lacnejšie
<< predchádzajúci článok
Kronospan nahlásil hromadné prepúšťanie

Daň z motorových vozidiel priznalo zatiaľ zhruba 22 % daňovníkov - diskusné fórum čitateľov