Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

26. mája 2020

Daniel Landa má novú pieseň Ukolébavka, podľa speváka je varovanímDaniel Landa je rockový spevák, skladateľ, textár, scenárista, producent, herec, boxer, automobilový pretekár a mentálny kouč. Svoju hudobnú dráhu začal v skupine Orlík.Zdieľať
Daniel Landa má novú pieseň Ukolébavka, podľa speváka je varovaním

Český spevák, skladateľ a textár Daniel Landa potešil svojich fanúšikov novou piesňou Ukolébavka. "Vyjadruje môj pocit zo súčasnej doby a smeru, kam mierime. Alebo vlastne, kde už pomaly sme. Je to varovanie a už je na každom, ako s tým naloží," komentuje Landa posolstvo obsiahnuté v skladbe, s ktorou prichádza po dvoch rokoch. "Čo je predpoklad, že vyjde nový album," informovala TASR PR manažérka Renáta Tomášová.


Landa pieseň zložil a zaranžoval s Tomy Krylom (gitary), Markom Žežulkom (bicie), Martinom Ivanom (basgitara), Jiřím Vopavom (husle) a Ondřejom Klímkom (flauty, saxofón a dychový syntetizátor). Za klávesy si sadol on sám. V piesni ho sprevádzal detský zbor Coro Piccolo pod vedením Jany Galíkovej. O nahrávku, mix a mastering sa postaral Jan Zázvůrek.

Lyric video Ukolébavky, zverejnené na https://youtu.be/uGkrzmuA7DU, zaznamenalo doteraz takmer 57.000 pozretí.Daniel Landa je rockový spevák, skladateľ, textár, scenárista, producent, herec, boxer, automobilový pretekár a mentálny kouč. Svoju hudobnú dráhu začal v skupine Orlík, ktorá sa po vydaní svojho druhého albumu rozišla a Landa od tej doby vystupuje ako sólový umelec. Na svojom konte má veľa ocenení v anketách popularity a zlatých, platinových a multiplatinových platní. Ako muzikálový autor debutoval s Krysařom, jeho zatiaľ posledným muzikálom je Klíč králů. Ako herec sa objavil napríklad vo filmoch Černí baroni a Proč? Jeho poslednou filmovou postavou bol Alex v jeho filme Tacho a v televízii postava Emanuela Moravca v diele Den po Mnichovu z TV série České století.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Richard Müller má po rokoch nový singel Anomália
<< predchádzajúci článok
Bratislavské Divadlo Astorka začína opäť hrať

Daniel Landa má novú pieseň Ukolébavka, podľa speváka je varovaním - diskusné fórum čitateľov