04. februára 2012

Daniela Hantuchová vybojovala prvý bod proti Francúzsku

Slovenské tenisové reprezentantky vedú v bratislavskom víkendovom zápase s Francúzkami v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2012 družstiev žien po úvodnej z dvoch sobotňajších dvojhier ...

daniela hantuchova pauline parmentier BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) - Slovenské tenisové reprezentantky vedú v bratislavskom víkendovom zápase s Francúzkami v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2012 družstiev žien po úvodnej z dvoch sobotňajších dvojhier 1:0.

Vstupný bod pre domáci tím získala jeho dvojka Daniela Hantuchová, ktorá na tvrdom povrchu Latex-Ite v Aegon aréne NTC zvíťazila nad jednotkou hostiek Pauline Parmentierovou za 186 minút tesne 5:7, 6:1, 9:7. Nevypomstilo sa jej, že v treťom sete stratila náskok 4:2.

Ako podávajúca za stavu 4:5 si poradila s vývojom 0:30. Na servise pri skóre 7:6 nezužitkovala vedenie 30:15, ale následne dosiahla brejk na nulu a zvládla druhé podávanie na triumf.

Niekdajšia päťka svetového rebríčka WTA Hantuchová po viac ako roku čakania a piatich nezdaroch dosiahla svoj jubilejný 30. zápasový úspech (popri 15 prehrách) v tejto súťaži pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), z toho 25. v singli. Zverenkyňa Claudia Pistolesiho už šiesty raz v tejto sezóne uspela v stretnutí, v ktorom prehrala prvý set.

Dvadsaťosemročná popradská rodáčka Hantuchová, teraz 20. v renkingu, sa revanšovala o dva roky mladšej Parmentierovej (62.) za prehru 2:6, 3:6 z 1. kola vlaňajších newyorských grandslamových US Open, v bilancii zo vzájomných súbojov sa ujala vedenia 2:1. Nadviazala na triumf 6:2, 7:5, ktorý zaznamenala v Luxemburgu v roku 2008.

SLOVENSKO - FRANCÚZSKO 1:0 po sobotňajšej I. dvojhre
(Bratislava, Aegon aréna NTC, tvrdý povrch Latex-Ite v hale)

Daniela Hantuchová - Pauline Parmentierová 5:7, 6:1, 9:7 za 186 minút (70, 38, 78)