Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2018

DANKO VYZÝVA NA REŠPEKTOVANIE ROZHODNUTIA NR V OTÁZKE PAKTU O MIGRÁCIIDanko dodáva, že v uznesení nie je napísaný zákaz účasti SR na rokovaní v Marrákeši, ale spolieha sa na to, že premiér Peter Pellegrini dodrží slovo a za Slovensko do Marrákeša nikto nepôjde.Zdieľať
Na archívnej snímke Andrej Danko. Foto: TASR Jakub Kotian
 

Bratislava 29. novembra (TASR) - Predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko vyzýva všetkých, aby rešpektovali rozhodnutie parlamentu, ktorý schválil uznesenie ku Globálnemu paktu OSN o migrácii. Žiada v ňom vládu o odmietnutie paktu. Danko dodáva, že v uznesení nie je napísaný zákaz účasti Slovenska na rokovaní v Marrákeši, ale spolieha sa na to, že premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) dodrží slovo a za Slovensko do Marrákeša nikto nepôjde. Šéfa Smeru-SD Roberta Fica Danko zas žiada, aby zjednal nápravu s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom (nominant Smeru-SD).


"Národná rada dala jasné posolstvo a uznesenie, že nechce, aby Slovensko bolo viazané paktom. Verím, že predseda vlády svoje slovo dodrží a žiadny úradník, úradníčka ani upratovačka zo slovenskej ambasády nebude na rokovaní v Marrákeši sedieť. Som presvedčený, že tam nebude nikto zo Slovenska," vyhlásil Danko na tlačovej konferencii v parlamente. Žiada ministra Lajčáka, aby sa vrátil k diplomatickému slovníku a ako člen vlády rešpektoval rozhodnutie parlamentu. "V parlamentnej demokracii si nikto nemôže dovoliť spochybňovať parlament," zdôraznil Danko s tým, že za uznesenie hlasovalo 90 poslancov, teda nejde len o názor SNS.

Na otázku, či by ho mrzel odchod Lajčáka z vlády, Danko uviedol, že mu ide o vec a nerieši, či je ministrom Lajčák, alebo niekto iný. Nekomentuje informácie, že by v prípade Lajčákovej demisie mal byť novým ministrom zahraničia šéf Smeru-SD Fico. "Je to vec Smeru-SD," odvetil Danko. SNS podľa jeho slov nepodporí prípadnú mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej by sa opozícia pokúšala odvolať Lajčáka z funkcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 BUGÁR: AK LAJČÁK ODÍDE Z VLÁDY,BUDE SPOCHYBNENÁ ZAHRANIČNÁ POLITIKA SR (29. 11. 2018)
 R. FICO: JE NÁŠ STRATEGICKÝ ZÁUJEM, ABY M. LAJČÁK OSTAL MINISTROM (29. 11. 2018)nasledujúci článok >>
Na Morave sa zrútil armádny vrtuľník
<< predchádzajúci článok
Putin sa neplánuje zúčastniť na konferencii OSN o klimatických zmenách

DANKO VYZÝVA NA REŠPEKTOVANIE ROZHODNUTIA NR V OTÁZKE PAKTU O MIGRÁCII - diskusné fórum čitateľov